كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان صحنه

فرهنگي،هنري،ادبي و خبري

صبح امروز با همکاری 170 دانش آموز دبستان شهید ترکاشوند جشن انقلاب برگزار شد.

 

نوشته شده در شنبه هجدهم بهمن 1393ساعت 9:28 توسط زهرا حسن آبادی|

امروز 12 بهمن است. اینجا صحنه. و این هم جشن 36 ساله شدن انقلاب. 1000 دانش آموز دختر وپسر با صدای ساز و دهل و حضور مسئولین(امام جمعه، فرماندار، رئسای ادارت و فرماندهان نظامی و انتظامی) با دکنک به دست مسیر مرکز شماره یک تا میدان مطهری را طی کردند.

 

نوشته شده در یکشنبه دوازدهم بهمن 1393ساعت 12:46 توسط زهرا حسن آبادی|

در دهه ی اول محرم نونهالان حسینی با کاروان کربلا همراه شدند 

 

 

 

نوشته شده در دوشنبه نوزدهم آبان 1393ساعت 17:8 توسط زهرا حسن آبادی|

پیش دبستانی ها هم صبح امروز مهمان ما شدند تا از قافله ی شادیهای کانونی در هفته ی ملی کودک جا نمانند. ۵۰کودک پیش دبستانی صبح امروز به مرکز آمده و در فعالیت های شاد ویژه ی جشن شرکت کردند.

نوشته شده در یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 14:39 توسط زهرا حسن آبادی|

نوشته شده در یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 14:39 توسط زهرا حسن آبادی|

 

 

۳۰عضو برگزیده ی در فعالیت های فرهنگی هنری کانون صبح امروز با دکتر عباس آبادی فرماندار صحنه دیدار کردند. در این دیدار دکتر عباس آبادی در گفتگویی صمیمانه به بچه ها گفتند: من شما را خیلی دوست دارم. بچه ها نیز از خواسته ها ی خود با ایشان صحبت کردند. دکتر شهریار عباس آبادی در پایان برنامه از آیدا صفری عضو برگزیده ی مسابقات نقاشی جهانی نیز تقدیر نموده و در پایان خود شخصا از بچه ها با شکلات پذیرایی کردند.

فرماندار روی بادبادک نوشت: بچه ها دوستتان دارم

پذیرایی با دستان فرماندار

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 13:13 توسط زهرا حسن آبادی|

صبح امروز 110دانش آموز دبستان فروغ با حضور در کانون از برنامه های فرهنگی و هنری هفته ی ملی کودک استفاده کردند. این دانش آموزان ضمن بازدید از نمایشگاه در برنامه ی نمایش فیلم. کارگاه سفال بازی و مسابقه شرکت نمودند .


نوشته شده در شنبه نوزدهم مهر 1393ساعت 13:54 توسط زهرا حسن آبادی|

صبح امروز مرکز شماره یک صحنه با حضور در جمع ۲۲۰ کودک روز ۱۶ مهر و آغاز هفته ی ملی کودک را جشن گرفت. در این برنامه که سراسر شادی و نشاط بود بچه ها ضمن شرکت در فعالیتهای بازی و مسابقه از آرزوها و خواسته های خود گفتند. کودکان بادکنک به دست امروز با فرستادن بادکنک هایشان به آسمان آرزوهای خود را به بلندای ابرها سپردند.

نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مهر 1393ساعت 13:25 توسط زهرا حسن آبادی|

غرفه ی عروسک های سنتی(فرگل حقیقی)

دلارام شاه ابراهیمی عضو گروه سنی د

عروسکهای بافتنی و مرصع کاری(مادران و دختران)

آقای سپهر از آثار اوریگامی بازدید می کند

دیروز پدران و مادران ما از تمامیت خاکمان اسلحه به دست دفاع کردند. امروز اقتدار و عزتمان در گرو دستانی است که باید ساختن را رقم بزنند. کارگاه آموزشی جهاد دیروز، جهاد امروز، فرصتی بود تا دختران ما با افتخار هنر مادران خود را بیاموزند و باور کنند سادگی همین هنرها می تواند پلی محکم باشد برای خودکفایی. 

 

نوشته شده در سه شنبه هشتم مهر 1393ساعت 13:29 توسط زهرا حسن آبادی|

باران حیدری گروه سنی ج

نوشته شده در چهارشنبه دوم مهر 1393ساعت 13:36 توسط زهرا حسن آبادی|

این هم خوشامد دختران هنر مند صحنه ای به دوستان هم استانیشان

نوشته شده در دوشنبه دهم شهریور 1393ساعت 14:5 توسط زهرا حسن آبادی|

نشاني مركز فرهنگي هنري مجازي:

http://www.markazemajazi.com/

نوشته شده در دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 17:17 توسط زهرا حسن آبادی|

       پس از ماه ها تلاش پيگير شبانه روزي براي اولين بار توسط كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان(معاونت فرهنگي)مركز فرهنگي هنري مجازي افتتاح شد.

      درادامه گزارش اين اتفاق مبارك ارائه مي شود.

نوشته شده در دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 17:15 توسط زهرا حسن آبادی|

 

مهندس چيني فروشان در حال افتتاح سايت

مهندس چيني فروشان رييس هيات مديره و مديرعامل كانون در ادامه ي مراسم تجليل از كار شناسان مربيان ومراكز موفق ضمن ارائه ي توصيه هايي لازم در راستاي ادامه ي فعاليت و كار مركز فرهنگي هنري مجازي گفت:

((بايد تلاش شود اين مركز به روز نگهداشته و در آينده اين مركز دو زبانه به فعاليتش ادامه دهد.از زحمات وتلاش پيگير آقاي اسدبيگي معاون محترم آقاي حاتمي و آقاي رضاييان تشكر مي كنم.))

نوشته شده در دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 17:8 توسط زهرا حسن آبادی|

  

بخش نوجوانان

  پس از ماه ها تلاش وپي گيري هاي فراوان مركز فرهنگي هنري مجازي كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان افتتاح شد.

اين مركزبا هدف  ايجادشرايط لازم براي توسعه خدمات فرهنگي هنري كانون ازطريق اينترنت و رايانه براي كودكان و نوجواناني كه به مراكز فرهنگي ثابت كانون دسترسي ندارند

واهداف جانبي؛

· غني سازي اوقات فراغت كودكان و نوجوانان از طريق ارائه برنامه‌هاي اينترنتي و كانوني

· گسترش بخشيدن به دامنه‌ي فعاليت‌هاي فرهنگي هنري از طريق اينترنت

· گسترش فرهنگ كتاب خواني با توجه به امكانات رايانه‌اي

· تنوع بخشيدن به فعاليت‌هاي كانون با استفاده ازجذابيت‌هاي رايانه‌

· جهت بخشيدن به نوع استفاده كودكان و نوجوانان از برنامه‌هاي رايانه‌اي در راستاي آشنايي با ارزش‌هاي مذهبي و ملي

· ارائه‌ي خدمات مشاوره‌اي مورد نياز والدين و اولياي تربيتي اعضاي مركز فرهنگي هنري مجازي در راستاي اهداف كانون

          روز شنبه نوزدهم ارديبهشت توسط مدير عامل محترم كانون جناب آقاي چيني فروشان وبا حضور آقايان اسدبيگي معاون فرهنگي، باقري معاون توليد ومدير روابط عمومي، ذوالفقاري معاون اداري مالي و وزيري معاون پژوهش و امور بين الملل و مديران كانون در استان ها و مديران ستادي در مراسم تجليل از كارشناسان مربيان  و مراكز موفق كانون رسما افتتاح شد.

آقاي اسدبيگي معاون فرهنگي كانون در اين زمينه گفت:

ايجاد و راه‌اندازي مركز فرهنگي هنري مجازي به عنوان اولين مركز مجازي درايران توسط كانون ، در زمينه ي خدمت‌رساني فرهنگي به ساير اعضايي كه از مراكز كانون دورند و دسترسي ممكن و نزديك ندارند، آغازي خجسته و هديه‌اي فرهنگي براي مخاطبان اين مجموعه  است. افق بلندي كه كانون براي خدمت رساني به مخاطبان خود پيش‌بيني نموده‌است، تنها به مخاطبان داخل كشور محدود نمي شود. توجه به نيازهاي مخاطبان فارسي زبان مقيم كشورهاي ديگر از جمله برنامه‌هاي بلند مدت كانون بوده است كه خوش بختانه درسال هاي اخير، رشدي چشم گير و صعودي داشته است.

وي ادامه داد:

     كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان،درسال هاي اخير و در راستاي همگام شدن با فن‌آوري‌هاي روز درعرصه‌ي خدمات فرهنگي-تربيتي و نيز حضور رايانه و دنياي مجازي، به عنوان يك اتفاق مبارك در دنياي انسان‌ها، وجود برنامه‌هاي جذاب و موثر و سرعت انتقال اطلاعات و داده‌هاي فكري و خبري و احساس نياز مخاطبان به استفاده از رايانه و همچنين حضور در دولت الكترونيك به عنوان بخشي از سياست‌هاي كلان و كارآمد و بروز؛ حركتي مهم و ارزنده دراين مورد انجام‌ داده‌است.

       پس از سخنان معاون فرهنگي كانون، آقاي چيني فروشان مدير عامل محترم كانون اين مركز را رسما افتتاح كردند.

      در ادامه بخش هايي از سايت از طريق ويدئوپروژكشن با توضيحات آقاي اسدبيگي براي حاظران در جلسه  نمايش داده شد.در پايان آقاي اسدبيگي ضمن تقدير از آقايان نيما رضاييان مدير فني سايت و مرتضي حاتمي مدير سايت ؛لوح تقدير توسط جناب آقاي چيني فروشان، به اين دو هم كار؛ اهدا شد.

            ايشان درادامه سخنانشان از هم كاري مديران كانون در استان ها خصوصا استان هاي كرمانشاه ايلام وهمدان وآذربايجان شرقي قدرداني نمودند.

اين مركز ازسه بخش كودكان نوجوانان واواياي تربيتي ومربيان تشكيل شده است كه با توجه به هر گروه سني طراحي وبرنامه نويسي شده است.مركز فرهنگي هنري مجازي  به نشاني WWW.MARKAZEMAJAZI.COMدر اينترنت قابل دسترسي است.  

لازم به يادآوري است كه در اين مراسم مركزفرهنگي هنري سنقر به مسوليت خانم مطفري به عنوان مركز نمونه خانم فرانك حياتي مربي فرهنگي مركز اسلام آباد غرب به عنوان مربي نمونه وشاعر گرامي آقاي شاهين مهر به عنوان تنها مربي نمونه سيار روستايي برگزيده شدند وجوايز خود را از دست مدير عامل ومعاون  فرهنگي كانون دريافت نمودند.

 

به اين هم كاران موفق صميمانه

تبريك مي گوييم.  

نوشته شده در دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 14:31 توسط زهرا حسن آبادی|

کتاب طعم تلخ خرمانوشته ی:خانم مهناز فتاحي کارشناس ادبی كانون استان كرمانشاه درهفتمين دوره ي كتاب فصل - پاييز ۸۷-كه از طرف موسسه ي خانه ي كتاب (دبير خانه جايزه كتاب فصل)برنده ی لوح تقدیر تندیس جشن واره و ۵ سکه ی بهار آزادی شد.این مراسم که روز گذشته ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۶در سالن کنفرانس حوزه ی هنری برگزار شد.در اين مراسم  آقایان: آيت الله امامي كاشاني امام جماعت موقت تهران دکتر پرویز معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشعری رييس كتاب خانه ي ملي و... حضور داشتند و به برگزیدگان جوایز و..اهداکردند.جمع زیادی از شاعران نویسندگان محققان و ناشران آثار برگزيده نیز حضور داشتند.لازم به ذکر است که جناب آقاي اسدبيگي معاون محترم فرهنگی كانون  نیز در این مراسم نيز حضور داشتند.گفتني ست در دوره هفتم اين جايزه نزديک به 500 نفر از صاحب نظران در حدود 60 گروه داوري با آن هم کاري کرده‌اند و نزديک به 2000 کتاب منتشر شده در فصل پائيز را مورد ارزيابي قرار داده‌اند.كه كتاب خانم فتاحي در بخش داستان ايراني كودك ونوجواناين موفقيت ارزنده را كسب نمود.

خانم فتاحي نفر دوم ار سمت راست

در بخشي از خلاصه ي اين كتاب كه در كتاب-گزارش جشن واره منتشر شده آمده است:((...مادر طلا هايش را فروخت تا توانستيم در كرمانشاه يك خانه بخريم.مدرسه ام عوض شده بود.ما جنگ زده بوديم وبچه هاي كلاس طوري به من نگاه مي كردند كه انگار بيماري خاصي دارم...))

 در مجله ی کیهان بچه ها نقدی بر این کتاب توسط مرتضی حاتمی نوشته شده که در شماره ی ۲۶۲۴سه شنبه ۱۳/اسفند ماه چاپ و منتشر شده است.

گفتني است كه كتاب طعم تلخ خرمادر هشتمين جشن واره ي مطبوعات كودك ونوجوان برنده ي ديپلم افتخار شد.

مجله ي اينترنتي نردبان -كه توسط آقاي حكمتي مربي مسوول مركز مجتمع شماره ي 1كرمانشاه -بروز و مديريت مي شوددر تاريخ ۱۹/۹/۸۷خبري در اين خصوص منتشر نموده اند.سايت هاي مختلف خبري(خبرگزاري كتاب ايران.خانه ي كتاب ايران  ايرنا ايسنا و...)به باز تاب اين واقعه ي ارزش مند فرهنگي وادبي پرداخته اند.

به خانم فتاحي صميمانه تبريك مي گوييم.

نوشته شده در سه شنبه بیستم اسفند 1387ساعت 10:42 توسط زهرا حسن آبادی|

بازدید از مرکزمجازی کانون

  باتوجه به شرکت دربرنامه ی ادبی "غزه"در تهران،گروه شرکت کننده از استان کرمانشاه ،ازمرکزمجازی کانون نیز بازدید به عمل آورد.دراین بازدید ؛همکار ارجمند ودوست عزیز-جناب آقای مرتضی حاتمی-که به عنوان یکی از بانیان شکل گیری این مرکز مشغول به فعالیت می باشند(ضمن اینکه ایشان از همکاران خلاق وفعال کانون استان کرمانشاه نیز می باشند ومسوولیت مرکز صحنه را برعهده دارند)پیرامون این مرکز وبه روزرسانی سایت توضیحات کامل وجامعی را ایراد نمودند.

  باتوجه به صحبت های آقای حاتمی ،این مرکز به زودی آماده ی دسترسی برای همه ی علاقمندان خواهد شد.

مانیز به جناب حاتمی وهمکاران خوب این مرکز خسته نباشید جانانه می گوییم.

به نقل از وب لاگ:مرکز مجتمع شماره 1کرمانشاه

نوشته شده در چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 9:1 توسط زهرا حسن آبادی|

هم کار گرامی و مربی مسوول فعال مرکز مجتمع شماره یک کرمانشاه مدیر وب لاگ حال واحوال جناب آقای علیرضا حکمتی در اقدامی زیبا وفرهنگی وب لاگی در حمایت از کودکان ونوجوانان بی دفاع غزه ساخته اند که ضمن خسته نباشید به ایشان خبر این اتفاق قشنگ را با هم می خوانیم:

ساخت وبلاگ حمایت از کودکان ونوجوانان غزه

درحمایت از کودکان ونوجوانان "غزه"صورت گرفت:آماده سازی وبلاگ حمایت از کودکان ونوجوانان غزه

وبلاگ مجتمع شماره یک/کرمانشاه

 وبلاگ "سنگ ها سکوت رانشانه گرفته اند"درحمایت از کودکان ونوجوانان بی دفاع شهر حماسه ومقاومت -غزه-آماده شده است.بنابه گفته ی "علی رضا حکمتی"-مربی مسوول مجتمع شماره یک-دراین وبلاگ دل نوشته های زیبای اعضای کودک ونوجوان این مرکز به نشانه ی همدردی وستایش مقاومت ودلیری مردم همیشه نستوه شهر خونین "غزه"،به نمایش درخواهدآمد.

علاقمندان می توانند برای اظهارهمدردی با کودکان ونوجوانان "غزه "به  وبلاگ اینجاراکلیک کنید سنگ ها سکوت را نشانه گرفته اند. مراجعه نمایند.

به نقل از :وب لاگ حال واحوال

نوشته شده در چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 8:56 توسط زهرا حسن آبادی|

مرتضی حاتمی مسوول مرکز فرهنگی هنری صحنه به عنوان عکاس وهم کار سایت اتل ومتل  به هم راه مهندس رضاییان طراح ومدیر فنی این سایت در تاریخ روزهای سی ام آذر ماه تا سوم دی ماه در جشن واره ی بین المللی قصه گویی کانون که در شهر اصفهان برگزار شد شرکت نمود.

لازم به ذکر است کارشناسان فرهنگی استان خانم ها:مکری گلشن پور وحمزه نیز در این جشن واره حضور داشتند.هم کاران پر تلاش استان خانم ها :مهناز افشاری(مسوول مرکز قصرشیرین ومدیر وب لاگ لیموها )فرانک حیاتی(مسوول مرکز شماره ی ۲ اسلام آباد غرب)و پریسا شیخی (مربی فرهنگی فرهنگ سرای کودک ونوجوان کرمانشاه) در این جشن واره به عنوان برگزیدگان مرحله ی منطقه ای حضور داشتند.که در اختتامیه ی جشن واره خانم شیخی برنده ی لوح وتندیس جشن واره شدند.

     گزارش این جشن واره  ومصاحبه با قصه گویان خارجی به زودی در این وب لاگ  و مجله ی کیهان بچه ها منتشر می شود.

 جشن واره از نگاه دوربین

DSC02303

DSC02541

DSC02412

DSC02398

DSC02512

DSC02420

DSC02391

DSC02438

DSC02455

DSC02476

DSC02506

DSC02489

DSC02388

166

DSC02422

DSC02551

DSC02334

DSC02525

DSC02320

DSC02289

DSC02385

DSC02424

DSC02335

عکس های دیگر در سایت اتل ومتل قابل دیدن است.

نوشته شده در سه شنبه دهم دی 1387ساعت 12:31 توسط زهرا حسن آبادی|

 

 

 

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - کرمانشاه

مراسم معارفه مدیر جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با حضور رییس و معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور و جمعی از مسئولین استانی در فرهنگسرای کودک کرمانشاه برگزار شد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محسن چینی فروشان رییس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در این مراسم با اشاره به جایگاه استان کرمانشاه و مردم کرُد زبان آن در تاریخ کهن ایران زمین، گفت: با ورود مادها به ایران از طریق غرب کشور و سکونت آنها در این منطقه، کرمانشاه بعنوان یکی از مهمترین مهدهای زبان، فرهنگ و ادبیات فارسی معرفی شد.وی گفت: آینده هر کشور در دستان فرهنگ آن کشور است، کار در مقوله فرهنگ یک کار ظریف و حساس است که وظیفه متولیان این امر را سنگین می کند.وی اظهار داشت: دو آفت بزرگ بر سر راه نهادها و مؤسسات فرهنگی وجود دارد، یکی بخش فرهنگ را کوچک نگاه کردن یا کوچک انگاری آن به دلیل اثر گذاری فرهنگ در دراز مدت و دیر بازده بودن آن و دیگری نبود نگاه تخصصی به فرهنگ، طوری که احساس می شود کسانی که در این حوزه کار می کنند نیازی به تخصص ندارند.وی افزود: کار فرهنگی باید به صورت سازمان دهی شده انجام شود و همه برای اجرای آن دست به دست هم دهیم تا در این شرایط حساس از عهده مسئولیت سنگین فرهنگی برآییم.

رییس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت:ما در پیچ بزرگ تاریخ هستیم، انقلاب ما زلزله بسیار بزرگی بود که در دنیا اتفاق افتاد و نگاه ها را متوجه خود کرد، امروز نیز دشمنان ما را نشان کرده اند و فرهنگ ما اولین موضوعی است که مورد هجمه قرار گرفته است.وی درپایان با اشاره به اینکه توفیق خدمت در بخش فرهنگ نصیب هر کسی نمی شود، گفت: کانون یک نهاد فرهنگی مقدس است که همکاران باید به خدمت در آن افتخار کنند.

 در ادامه مراسم صدر ا... اسد بیگی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور طی سخنانی با اشاره به سابقه وجود کانون از قبل از انقلاب در کرمانشاه، گفت: این کانون به شکلی دیگر از سال 45 در کرمانشاه وجود داشت که با ظهور انقلاب مدتی فعالیتهای آن کمرنگ شد و پس از انقلاب با یک ساختار جدید و با نام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت خود را آغاز کرد.

 وی افزود: درحال حاضر این کانون در کلیه مراکز شهرستان های استان شعبه داشته و خدمات خود را در شکل های مختلف به کودکان و نوجوانان عضو ارائه می کند.مدیر پیشین کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، اظهار داشت: آنچه که در ارائه خدمات مهم است وجود کیفیت فعالیتها است که با وجود نیروهای جوان با تجربه و خلاق در قسمتهای مختلف ادبی و هنری این امر محقق شده است.اسد بیگی گفت: کانون پرورش فکری کرمانشاه ضمن پیشرفت کمی از نظر توسعه فضای ساختمانی، در چند سال اخیر به کیفیت هم توجه داشته و فعالیتهای خود را با رعایت این نکته توسعه داده است.وی گفت: در کنار بچه های پاک و ساده بودن و خدمت به آنها یک افتخار بزرگ است.

 همچنین رضا موزونی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه ضمن قدردانی از زحمات اسد بیگی مدیر پیشین کانون، گفت: کانون وظیفه هدایت هنرمندانه کودکان را به عهده دارد.وی گفت: کانون پرورش فکری کرمانشاه با ارائه 32 فعالیت مختلف اخلاقی، فرهنگی و هنری توانسته است موفقیتهای بسیار زیادی را نصیب خود کند.وی افزود: کانون صیاد اوقات فراغت کودکان و نوجوانان است و این یک فرصت بسیار خوب و مغتنم است.وی اظهار داشت: شعار دادن دیگر جواب نمی دهد، باید به شعور برسیم، خوشبختانه فرهنگ دینی و اسلامیمان پتانسیل بسیار بالایی دارد که اگر شناخته شود توان پاسخگویی به همه نیازها را دارد.وی با اشاره به اینکه از فرصت در اختیار قرار داده شده برای کار فرهنگی باید درست استفاده کرد، گفت: باید جایی برای صرف اعتبارات فرهنگی باشد و کانون یکی از بهترین این مکانهاست.در پایان این مراسم رضا موزونی که پیش از این سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه بود بعنوان مدیر کانون کرمانشاه معرفی شد.

به نقل از:ایسنا(کرمانشاه)

نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم آذر 1387ساعت 15:17 توسط زهرا حسن آبادی|

معاون فرهنگي كانون پرورش فكري كشور: كانون كرمانشاه مجموعه‌اي از بهترين هاست

كرمانشاه، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۷/۰۹/۲۴‬

داخلي. فرهنگي. كانون پرورش فكري.

معاون فرهنگي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان كشور گفت: كانون استان كرمانشاه مجموعه‌اي از بهترين و سخت كوش‌ترين نيروها را دراختيار دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا صدرالله اسدبيگي روز يكشنبه در مراسم توديع و معارفه مدير كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان كرمانشاه افزود:
كانون پرورش فكري در استان كرمانشاه سابقه‌اي ديرينه دارد.

وي گفت: از سال ‪ ۱۳۴۵‬فعاليت كانون در استان كرمانشاه با يك مركز آغاز شد و در دوران پس از انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس فراز و نشيبهاي زيادي را پشت سرگذاشت.

وي افزود: از سال ‪ ۷۹‬تاكنون كانون پرورش فكري كرمانشاه روند رو به پيشرفتي داشت و مراكز كانون آن از ‪ ۱۵‬به ‪ ۳۰‬مركز رسيد.

اسدبيگي گفت: اكنون مراكز كانون كرمانشاه با مجموعه نيروي انساني كه نظير آن در خيلي از استانها نيست با تركيبي از نيروهاي جوان و با تجربه و با سليقه در بخش‌هاي مختلف فعال است.

وي بااشاره به ويژگيهاي منحصر به فرد استان كرمانشاه اظهارداشت: استان كرمانشاه، استان تاريخي و طبيعي و نماد مردانگي است.

وي افزود: مردم اين منطقه زير بارش خمپاره خانه‌هاي خود و كار را ترك نكردند و از مرزها دفاع كردند كه اين اوج مردانگي است و هزاران شهيد و جانباز و ايثارگر را در اين منطقه داريم.

وي گفت: فضاي اين استان متعلق به شهداست و ما بايد افتخار كنيم به رشادتهاي اين منطقه كه در حافظه تاريخ ماندگار است.

وي با اشاره به فعاليتها و اقدامات انجام شده در كانون پرورش فكري كرمانشاه، برگزاري جشنواره‌هاي نيايش، كودك و شعر دفاع مقدس، قصه گويي زنان روستايي و نمايش عروسكي را از جمله اين اقدامات برشمرد.

وي همچنين ايجاد موزه كرمانشاه شناسي كودكان و نوجوانان، فضاي نجوم، احداث ‪ ۳۲‬واحد مسكوني در قالب تعاوني مسكن و اعزام ‪ ۴۵‬نفر از نيروهاي كانون پرورش فكري به حج عمره را از ديگر اقدامات برشمرد.

معاون فرهنگي كانون پرورش فكري كشور گفت: كانون پرورش فكري جايي است كه خيلي‌ها دوست دارند در چنين فضايي نفس بكشند اما نمي‌توانند حالا كه ما اين فرصت را در اختيار داريم بايد قدر اين فضا را بدانيم و افتخار كنيم كه در كنار بچه‌ها هستيم.

وي با اشاره به انتصاب رضا موزوني به عنوان مدير كانون پرورش فكري كرمانشاه گفت: انتخاب مديري كه از خود كانون است امتياز و افتخاري براي كانون پرورش فكري كرمانشاه است.

به نقل از:ایرنا

نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم آذر 1387ساعت 14:58 توسط زهرا حسن آبادی|

        رضا موزونی مدیر کل شد.

                                                    

     رضا موزونی پس از ماهها تلاش خستگی ناپذیر در کانون و برپایی جشنواره های شکوهمندبه عنوان سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه،روز شنبه گذشته حکم مدیرکلی وی صادر شد و از این پس موزونی نه سرپرست بلکه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه خواهد بود.این توفیق را به جامعه ی اهل فرهنگ و هنر و خود ایشان تبریک می گوییم و برایشان آرزوی سربلندی داریم .

به نقل از وب لاگ:

صدای آزادی(کرمانشاه)

نوشته شده در پنجشنبه چهاردهم آذر 1387ساعت 11:13 توسط زهرا حسن آبادی|

رضا موزونی و تثبیت مدیرکلی کانون

عکس ازسایت:اتل ومتل

    بالاخره پس از مدتها تلاش خستگی ناپذیر و صادقانه ی سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری ، نهم  آذرماه به پاس این همه شایستگی ،حکم مدیر کلی رضا موزونی ازسوی مهندس چینی فروشان مدیرعامل کانون کشور صادر شد . بزودی معارفه ایشان با حضور مسئولین و مدیران ارشد کانون کشور در فرهنگسرای کودک و نوجوان کرمانشاه برگزار می شود. این توفیق را به همه ی اهالی فرهنگ و هنر این استان تبریک می گوییم و می دانیم که موزونی ازهنرمندان شایسته ی این دیار است که با لیاقت خویش نشان داد که هنرمندان متعهد می توانند نقشی ماندگار در عرصه ی تولیت فرهنگ داشته باشند.

به نقل از:

سایت بلوط

نوشته شده در یکشنبه دهم آذر 1387ساعت 10:40 توسط زهرا حسن آبادی|

 

   به پیش نهاد معاون محترم فرهنگی کانون آقای اسدبیگی و به موجب حکم آقای مهندس چینی فروشان مدیرعامل محترم کانون، آقای رضا موزونی به عنوان مدیرکانون دراستان کرمانشاه منصوب شدند.

دراین حکم آمده:

  تنوع وگستردگی فعالیت ها وبرنامه های فرهنگی وهنری دراستان کرمانشاه و وجود هم کارانی پرتلاش وبانشاط سرمایه ی ارزش مندی است که در اختیار شماست.امید است که با اتکال به فضل الهی واستفاده از تجربه های خوب وفراوان فرهنگی ادبی و توان اجرایی تان در توسعه وتعمیق این فعالیت ها توفیق یابید.

  رونوشت این ابلاغ به استاندار محترم کرمانشاه،معاونان ومشاوران محترم[مدیرعامل]ومدیران کانون در استان ها داده شده است.
    بی شک این انتصاب بایسته در استان کرمانشاه برای همه ی هم کاران ومجموعه ی فرهنگ وادب استان اتفاقی مبارک وارزنده است که با حضور آقای موزونی درراس مدیریت کانون استان،شاهدادامه و استمرار جریان ها وفعالیت های مطلوب وگسترده و موثر برای کودکان ونوجوانان این دیار باشیم.ایشان طی این سال ها فعالیت مطلوب واثرگذارفرهنگی، ادبی واجتماعی و هم چنین سرپرستی موفق چندماهه کانون استان کرمانشاه، عمل کردی مطلوب و موثر داشته است.
   هم کاران واعضای مرکز فرهنگی هنری صحنه(خانم مکری کارشناس فرهنگی آقایان:حاتمی مسوول مرکز و صفربخش خدمات،خانم هاحسن آبادی مربی فرهنگی،تیموری مربی هنری، دهقان مربی سفال، سرابی ویزدانی و پازوکی مربیان پیش دبستانی باباحیدریان مربی زبان، به ایشان وکلیه ی هم کاران پرتلاش استان تبریک می گویند و توفیق روز افزون ایشان از خدای خوب بچه ها آرزومندند.

نوشته شده در یکشنبه دهم آذر 1387ساعت 9:42 توسط زهرا حسن آبادی|

كانونِِِ كوزران

 

اين وب لاگ در راستاي حضور فعال وجدي در دنياي مجازي واطلاع رساني سريع وبه موقع وهم گام شده با دنياي امروز با رويه فرهنگي هنري ادبي وخبري راه اندازي شده است.

باتشكر:
الهام ژيان پور
مسوول مركز فرهنگي هنري كوزران ومدير وب لاگ

 

هم كار خوب مان خانم ژيان پور مربي مسوول مركز فرهنگي هنري هنري كوزران به تازگي براي مركزشان يك يك وب لاگ به روش فرهنگي هنري ادبي وخبري راه اندازي كرده اند.

ضمن تبريك به ايشان وهم كاران گرامي اين اتفاق مبارك را به فال نيك مي گيريم وبراي شان آرزوي توفيق بيش تر داريم.

 

نوشته شده در یکشنبه سوم آذر 1387ساعت 9:25 توسط زهرا حسن آبادی|

22/08/1387  قصه گویی هرملت ،شناس نامه ی فرهنگی آن ملت است

 

مصاحبه با خانم سودابه امینی،شاعر،مولف وکارشناس مسوول معاونت فرهنگی کانون

مصاحبه از: مرتضی حاتمی

جشن واره های قصه گویی کانون چه اهدافی را دنبال می کند؟

هدف از برگزاری جشن واره های قصه گویی در کانون، اشاعه فرهنگ قصه گویی در جامعه فرهنگی است.

قصه گویی، هنری است که بر ذهن و زبان و شیوه ی زندگی مخاطب اثر می گذارد.بنابراین می تواند شیوه ای موثر در پرورش انسان باشد و آموزه های بزرگی را به کودکان و نوجوانان هدیه کند . پرورش تخیل ، تفکر خلاق، دقت و توجه به زبان و .... جدا از آموزه ها و پیام های که هر قصه دارد، از اثرات قصه گویی  است. هم از این رو قصه گویی یکی از فعالیت های مهم در مراکز فرهنگی هنری کانون محسوب می شود.در یک جمله قصه گویی هنری است که هنر زیستن و چگونه زیستن را به کودک و نوجوان و جوان و بزرگ سال می آموزد.

 زبان قصه گویی چیست ؟

قصه گویی، زبان اندیشه تفکر و تمدن و هویت ملی کشورهاست و این به این معنی است که قصه گویی هرملت شناس نامه فرهنگی آن ملت است.

دنیای امروز دنیای ارتباطات و تکنولوژی های مدرن و گسترده است .آیا قصه گویی می تواند هم زمان با این تحولات و تغییرات حرکت کند و به گونه ای ،قصه گویی مدرنیته شود؟

تکنولوژی تا جایی که در خدمت کمال انسان است می تواند مفید واقع شود. و قصه گوی خلاق قصه گویی است که تکنولوژی را در خدمت تفکر خلاق قرار می دهد .قصه گوی زنده و حضوری نقطه عطفی است که هنر قصه گویی در آن نهفته است و به خدمت گرفتن تکنولوژی به عنوان علامت راهنمایی که رهرو را به سمت قصه گوی زنده هدایت کند اهمیت پیدامی کند. بالاخره این قصه گوست که از تکنولوژی برای رساندن پیام خود استفاده می کند .

 دبیرخانه  ی معاونت فرهنگی درخصوص تقویت ارتباط میان قصه گویان و تعامل و تبادل نظر و ارتباط دراین خصوص چه اقداماتی انجام داده است؟

برگزاری جشن واره های منطقه ای خود اقدامی است که از سال 84 برای ایجاد زمینه برای تبادل تجربه برداشته شد.از طرفی برگزاری جشن واره بین المللی کشوری که انشاءالله ام سال سال سوم برگزاری آن را شاهد خواهیم بود مرزها را برای تبادل اندیشه و هنر میان قصه گویان داخلی و خارجی گشوده است. هر جشن واره، دارای ظرفیت های بزرگی است که باید مربیان قصه گو به صورت دقیق از آن بهره گیرند. برگزاری کارگاه های قصه گویی درکنار جشن واره، مسابقه ی مقاله نویسی با هدف ارتقا سطح علمی جشن واره و مسابقه ی قصه پردازی از متون کهن؛ همه و همه در خدمت تقویت توانایی علمی و عملی قصه گویی در میان مربیان کانون طراحی و اجرا شده است آموزش تخصصی قصه گویی نیز می تواند به عنوان یکی از اهداف مدیریت مرکز آموزش دیده شود.

 تغییرات شیوه نامه های قصه گویی کانون بر چه مبنا و اصولی  است؟

تغییرات بر اساس نظر خواهی از کارشناسان و پژوهش در باب آسیب شناسی جشن واره های قصه گویی صورت می گیرد و دبیرخانه ی جشن واره های سراسری پذیرای  نظرات کارشناسان و مربیان محترم است.

و حرف پایانی؟

سخن آخر این که؛ آموزش می تواند ارتقا سطح علمی قصه گویی در میان مربیان قصه گویی کمک کند و بایدبه آموزش تخصصی قصه گویی بپردازیم. از سویی دیدگاه های کارشناسان فرهنگی نسبت به قصه گویی می تواند راه گشای مربیان علاقه مند به این هنرارزنده باشد.جشن واره ی قصه گویی منطقه ای منطقه غرب کشور که در تاریخ20تا 22 آبان ماه درکرمانشاه برگزار شد؛نشان داد استان هایی که کارشناسان زبده ای دارندو نیزکارشناسانی که با برنامه ریزی به قصه گویی به عنوان یک دغدغه می پردازند موفق ترند و حرف اول را در جشن واره ها می زنند و صد البته شم قصه گویی یا هنر قصه گویی را خداوند به هر کسی عنایت نکرده است عزیزانی که صاحب این شم و هنر هستند باید قدردان باشند و ار آن به خوبی بهره ببرند.

با تشکر از حضور شمادر این مصاحبه

منبع:

سایت کانون استان کرمانشاه

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آبان 1387ساعت 15:58 توسط زهرا حسن آبادی|

22/08/1387  مرتضی حیدری مدیر هماهنگی امور استان ها و مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون در چهارمین جشنواره قصه گویی منطقه ای :
 

احیا هویت دینی و ملی ،مدیون قصه گویی است. ایران دارای دو تمدن دینی و ملی است. این دو در هم راهی و هماهنگی با هم؛ باعث زایش افکار و ایده های جدید شده و تمدن دیرینه ی این کشور را ساخته است.

بابرنامه ی قصه گویی،بخشی از هویت را به نسل آینده منتقل کنیم .یکی ازاهداف کانون؛انتقال دستاوردهای فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و...به نسل آینده است، تا نسل آینده ازگذشته و هویت خود مطلع شود.

                         منبع:سایت کانون است کرمانشاه

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آبان 1387ساعت 15:52 توسط زهرا حسن آبادی|

22/08/1387  از برعلی حاجوی (ریزعلی خواجوی) قهرمان داستان کتاب های درسی در کرمانشاه:
                
 

من کار مهمی نکرده ام در این کشور همه باید خدمت کنیم.

فداکاری در ایران؛ را دو گروه انجام می دهند. گروه اول معلمان و آموزگارانند که پرورش فکر و اندیشه ی هر جامعه را تقویت می کنند و گروه دوم نیروی انتظامی که حافظ دین امنیت قرآن و ناموس هستند.

منبع:سایت کانون استان

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آبان 1387ساعت 15:44 توسط زهرا حسن آبادی|

ساير صفحات

22/08/1387  در مدارس ما جای زنگ قصه گویی خالی است

مصاحبه با آقای رضا موزونی سرپرست کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان استان کرمانشاه ودبیرچهارمین جشن واره ی قصه گویی منطقه ای

مصاحبه از: مرتضی حاتمی

علت میزبانی کانون استان برای جشن واره ی قصه  گویی منطقه ای؟

وچودپتانسیل ها وظرفیت بالای فرهنگی حضور مربیان توان مند وسابقه اجرای خوب جشن واره هادر سال های قبل واعلام آمادگی استان وبسیج امکانات برای برگزاری جشن واره  دست به دست هم دادند تا مامیزبان این جشن واره باشیم.

برگزاری این جشن واره ها چه اهدافی را دنبال می کند؟

یکی ازاین اهداف پاس داشت قصه گویی به عنوان یک فعالیت مهم وترویج این سنت دیرپا ودیرسال درمیان خانواده ها وجامعه وباورمندنمودن اهمیت این هنر وواسطه فرهنگی در انتقال مفاهیم اخلاقی تربیتی دینی  ودریچه ای که بتوانیم این مفاهیم رابه صورت ساده تر راحت تروموثرترانتقال دهیم ودر نهایت درکنار این اهداف  شناسایی مربیان توان مند جهت معرفی به مرحله ی کشوری.

میان قصه گویی  و ادبیات غنی فولکلور چه رابطه ای وجود دارد؟

قصه گویی از ادبیات فولکلور وعامه جدا نمی شود.قصه گویی جزیی از ادبیات عامه است.قصه ها ریشه درگذشته های دور دارند و عمری به درازنای عمربشر وادبیات فولکلور هم خاست گاه اصلی قصه هابوده .درحقیقت در میان این فرهنگ وادبیات متولد می شود.اصالت قصه ها هم در این است که ازدامن همین ادبیات بزرگ وزیبا برخاسته اند و قابلیت ادبیات فولکلور برای هضم وپذیرش مفاهیم برای مخاطب که به وسیله ی قصه گویی منتقل می شود برای تمام گروه های سنی از الف تا بزرگ سال مقدور و میسر می شود.

دنیای امروز آکنده از تکنولوژی وپیش رفت های گسترده است.مخاطبان قصه گویی نیز به نسبت دچار تغییروتحول شده اند. آیا قصه گویی امروزجواب گوی نیازهای مخاطبان امروزی هست؟

به نظرمن قصه گویی یکی از هنرهایی است که درطول زمان توانسته خود رااز هجوم تکنولوژی وپیش رفت های علمی و رسانه ای حفظ کند.روش های قصه گویی طبق نیاز های مخاطبان متفاوت است.با کشف مثلا پارچه روش های نقالی هم به این هنر اضافه می شود.قصه گویی آن قدر پتانسیل و توانایی را دارد که هر روشی می تواند بخشی از نیازهای مخاطب را برطرف کند . حتا امروز هم صدا و سیما و رسانه ها از قصه بهره می گیرند .قصه هاوکارتون های امروز در تلویزیون و سینما ، بن مایه ی قصه دارند . نیاز به شنیدن قصه یک امر ضروری است و همین که ما پای صحبت دیگران می نشینیم و به خاطرات و قصه ها گوش می دهیم این نشان از نیاز فطری و درونی انسان در طول قرن ها و هزاره ها است که هیچ گاه از آن غافل نشده ایم . قصه ها در درون ما هستند .

جغرافیای غرب ایران گنجینه ای قوی ، غنی و پربار از منابع قصه گویی که همان ادبیات فولکلور است ،دارد . در طول زمان ممکن است ادبیات فولکلور دست خوش تغییر قرار گیرد . برای حفظ و تقویت رابطه ی میان قصه گویی و ادبیات فولکلور که یک رابطه ی لازم و ملزومند چه راه کارهایی را پیش نهاد می کنید ؟ مربیان کانون در این زمینه چه نقش و وظیفه ای باید داشته باشند ؟

روش های مختلفی را می توان پیش نهاد داد .مربیان ، مادران و پدران سعی کنند که این قصه ها را به زبان مادری بشنوند و در مواقع ضروری با همان زبان مادری آن ها را به بچه ها انتقال دهند تا اصالت قصه ها حفظ شود . قصه ها ترجمه نشوند . زیرا با این کار اصالت قصه از بین می رود . در این زمینه صدا و سیما نیز نقش برجسته ای دارد تا این هنر را تقویت کند . ضرب المثل ها و قصه های گذشته را مکتوب کند و به روش های مختلف به مخاطبان ارائه دهد . مربیان قصه گو هم بایستی در قصه گویی تلاش کنند و آن را بسیار جدی بگیرند . پیش نهادم این است که مربیان آگاهی خود را از ادبیات کلاسیک ارتقا دهند . برگزاری این گونه جشن واره ها را نیز هم چون قصه گویی زنان و مردان عشایر و روستایی؛ در باور مندی و حفظ این هنر قطعاً موثر خواهد بود . مربیان مناطق با قصه های منطقه ای خود آشنایی کامل داشته باشند و در این زمینه هم پژوهش نمایند . کرمانشاه سرشار از قصه است ، قصه هایی که مشابه آنها در کتاب ها وجود دارد . مربیان ما بایستی از این پتانسیل استفاده کنند و با بیان شیرین ، جذاب و قشنگ و زیبا ، قصه ها را به بچه ها انتقال دهند .

یکی از ویژگی های قصه گویی منطقه ای امسال دعوت از دهقان فداکار آقای ازبر علی حاجوی یا همان ریز علی خواجوی است . شخصیتی که در ذهن ها مخاطبان امروز و گذشته ی دیروزی ، جایگاهی ماندگار و قشنگ داشته است . ازحضور ایشان بگویید.

همه ی قصه های ما با یکی بود یکی نبود و روزی بود و روزگاری بود شروع می شود .
همه ی بچه ها با این کلمات آشنا هستند . بچه ها پس از شنیدن قصه هزاران سوال درباره ی قهرمانان قصه برایشان پیش می آید . برخی از سوال ها آن چنان  قوی و فلسفی است که بعضی از مربیان و والدین و اولیا تربیتی هم برای آنها پاسخی ندارند . آقای ریز علی خواجوی، قهرمان زنده ی  قصه ی معاصر ایران است . از این نوع قصه ها زیاد داشته ایم . در زمان دفاع مقدس فداکاری زیاد داشتیم . همه ی ما کودکی هامان را با زندگی این قهرمان فداکار ، سپری کرده ایم .
می خواهیم به بچه ها بگوییم که فداکاری نمی میرد . فداکاری حتی اگر در نوع خیلی کم هم باشد در ذهن ها باید زنده نگهداشته شود . این که دیگر قطاری نمی آید و کوه ریزش نمی کند و کسی هم نباشد که لباسش را آتش بزند، فداکاری گونه های مختلف دارد .هیچ فداکاری آتش زدن لباس نیست . همین که بچه ای سر امتحان مدادش را به دوست بغل دستی اش بدهد ، این کار نوعی فداکاری است . وقتی از ریز علی تقدیر می شود ، یعنی فداکاری فراموش نمی شود . حتی اگر از این قضیه 80 سال و بیش تر بگذرد و ایشان نتواند با لهجه و گویش ما حرف بزند اما فداکاری ، فداکاری است و امری است ذاتی و فطری و در طول زمان دارای اهمیت و ارزش است . هدف این بود که بچه ها با قهرمان زنده آشنا شوند ، سوالاتی را که در ذهن دارند با او در میان بگذارند و خود ما هم به عنوان بزرگ ترهای امروز و کودکان دیروز ، از ایشان سوال بپرسیم وخاطره هامان را با حضور ایشان زنده کنیم و درنهایت  فرهنگ فداکاری را پاس داشته باشیم .

این جمله را از شما در جایی خواندم که : «در مدارس ما جای زنگ قصه گویی خالی است .» علت بیان این جمله چه بوده؟

قصه گویی یک هنر است و از این هنر باید برای بیان مفاهیم و کلام خود قصه  بهره برد . بسیاری از قصه های زیبا در قرآن کریم است که بعد از قرن ها ما با این قصه ها انس گرفته ایم . وقتی خداوند از این واسطه بهره گرفته چرا این واسطه ی زیباوقشنگ و ناب را فراموش کنیم ؟ در کنار زنگ های رسمی که در کلاس های درس هست ، ایجاد زنگ قصه گویی در راستای محتوای کتاب های درسی ، مثل زنگ ورزش ، ضروری و لازم است و خیلی هم جواب می دهد . اگر آموزش و پرورش در آینده به این سمت پیش برود که برای کلاس های دینی ، علمی و … از روش قصه گویی استفاده کند ، به سمت موفقیت پیش رفته است . می تواند دراین زمینه از کانون وتوان مندی های آن در این زمینه هم استفاده نماید.

حرف پایانی ؟

از همه ی هم کاران خوبم در کانون استان که شبانه روز برای برگزاری این جشن واره تلاش نمودندونیز همه ی مسوولین محترم استان ، مدیران کانون در استان های هم جوار، مربیان کارشناسان،داوران، خبرنگاران و خبر گزاری ها و اصحاب رسیانه ها، صدا و سیمای مرکز کرمانشاه تشکر می کنم .

                   منبع:سایت کانون استان کرمانشاه

نوشته شده در پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387ساعت 13:21 توسط زهرا حسن آبادی|

رضا موزونی ، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان کرمانشاه و دبیر چهارمین جشنواره قصه گویی منطقه ای :

 

سرپرست کانون استان گفت : قصه به درازای عمر انسان است شاید اولین قصه ای که در تاریخ آفرینش گفته شد حضرت آدم (ع) بود که داستان رانده شدن خودش را از بهشت برای بچه هایش تعریف کرده و در فرهنگ دینی و اسلامی و ایرانی ما قصه ردپایی آشکار دارد شما کلام خداوند قرآن را اگر نگاه کنید زیباترین و ظریف ترین قصه ها را در دامن این کتاب مقدس می توان پیدا کنید و خداوند بلند مرتبه زبان قصه را برای قرآن برگزیده است .

قصه هایی مثل قصه ابراهیم (ع) به عنوان نماد رهایی و گذشت از مال و منال و فرزند عزیزش ،

قصه یوسف و یونس و ... قصه های دیگر

موزونی افزود  در فرهنگ ایرانی ما قصه رد پای خوب و جدی دارد و قصه گویی در هجوم رسانه ها نباید به فراموشی سپرده شود  و هدف ما این است که قصه را به داخل خانواده ها بکشانیم و به قصه ارزش دهیم . دیرسالی است که بچه ها با قصه های گرم مادربزرگ نمی خوابند، خاطره و دنیای ما از قصه ها ی قشنگ و زیبای مادر بزرگ و پدر بزرگ پر است اما دریغ که حافظه کودکان ما از آن قصه های قشنگ شیرین خالی است .

قصه یک ابزار تربیتی است برای ما و به صورت غیر مستقیم مفاهیمی که مد نظر داریم اخلاقی علمی ، دینی و ... از طریق قصه به بچه ها آموزش می دهیم و انتقال می دهیم .

ایشان عنوان نمود : ما قصه ها را برای خواب می خوانیم اما قصه ها برای خواب نیستند برای بیداری اند ، بیداری روح ، ایشان عنوان کردند:

خاستگاه قصه ها مشترک هستند و دلیلی بر خاستگاه مشترک بشریت هستند .

موزونی گفت دریغ که برای ضبط قصه های کرمانشاه حرکت جدی صورت نگرفته کرکچل  ما در قصه و افسانه های کردی شاید معادل ای کی یو سان باشد که از مغزش استفاده می کند و معادل قصه های ما از کتابهای برادران گریم آلمانی سر در آوردند.

اینها همگی خاستگاه مشترکی دارند و وسیله ای بوده برای انتقال مفاهیم تربیتی بچه ها ، بچه ها به قصه نیاز دارند چه خوب است بچه ها را با قصه ها آشنا کنیم و دریچه ای باشد برای انتقال فرهنگ های خودی به بچه ها که آنهارا به خود باوری برساند.

  

اجرای سرود به سرپرستی وحید خسروی و نیز حضور عروسکهای قصه ها مثل ماه پیشانی ، کرکچل ، نمکی ، حسن تنبل ، رستم و دیو سفید در جشنواره دیدنی بود.

این جشنواره به مدت 3 روز در استان برگزار شده و در مقدماتی 300 قصه گو از 6 استان غرب کشور حضور داشته که در نهایت 6 نفر برگزیده به جشنواره کشوری قصه گویی در استان اصفهان که امسال با حضور کشور های خارجی برگزار می شود راه پیدا خواهند کرد.

در مراسم افتتاحیه از ریزعلی دهقان فداکار توسط کانون ، استانداری ، اداره کل راه و ترابری و سازمان آموزش و پرورش تقدیر به عمل آمد.

نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم آبان 1387ساعت 13:25 توسط زهرا حسن آبادی|

21/08/1387  روایت تصویری از جشنواره منطقه ای قصه گویی غرب کشور
 
 
 
 
به نقل از :سایت کانون کرمانشاه
عکس:بهمن زارعی
نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم آبان 1387ساعت 13:23 توسط زهرا حسن آبادی|

جشن واره ی منطقه ای قصه گویی غرب کشور به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان کرمانشاه امروزدوشنبه بیستم آبان ماه درمحل فرهنگ سرای کودک کرمانشاه برگزار شد.

اخبار وگزارش های مربوط به این اتفاق بزرگ فرهنگی به زودی ارائه خواهد شد. 

نوشته شده در دوشنبه بیستم آبان 1387ساعت 8:32 توسط زهرا حسن آبادی|

قرارنیست قصه تمام نیازمندیهای کودک امروز را بر دوش بگیرد

آقای علی خانجانی کارشناس معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میهمان ویژه جشنواره قصه گویی منطقه یک کشور در اردبیل بود، لذا فرصت مغتنمی پیش آمد تا ضمن بهره گیری از نظرات ارزشمند و کارشناسانه ایشان در زمینه های مختلف فرهنگی ، مصاحبه ای نیز در خصوص قصه و قصه گویی با ایشان داشته باشیم که می خوانید.

 اگر نظر «ویلیام بلیک» را در خصوص «معصومیت» و «معصومیت نظام دار» بپذیریم؛ آیا قصه یکی از ابزارهای مهم برای تبدیل معصومیت پاک و ساده انگارانه کودک به «معصومیت نظام دار» نیست؟ اگر چنین است آیا ادبیات کودک در ایران از چنین پتانسیلی برخوردار است؟هر چند که با نظریه این شاعر و تفکر انگلیسی آنطور که باید و شاید آشنا نیستیم اما این را می دانم که در نظام تعلیم و تربیت امروز ، اهل نظر معتقد ند که معلم باید شرایط یادگیری را برای فراگیران آماده کند و از تزریق مستقیم مفاهیم پرهیز کند. در چنین وضعیتی قصه می تواند رفتارهای خوب و بعد و بازتابهای آنها را فرا روی شنوندگان قرار دهند و این شنوندگان قصه ها هستند که نتیجه لازم را در یافت می کنند.بنابرین می توان گفت که این تبدیل در سایه قصه ها صورت می گیرد اما قصه گو فقط و فقط شرایط این انتقال و تبدیل را فراهم می کند و مستقیماً به باید ها و نباید ها نمی پردازد.در حضور برخورداری از ادبیات کودک از این قابلییت باید بگویم که آنجا که رویکرد به متون کهن داشته ایم و توانسته ایم قصه های مناسب نقل شناسایی کنیم عملکردی قابل قبول داشته باشیم.آشنایی کودک با مسایل و ارزشهای اجتماعی و بین المللی از الزامات زندگی بشر امروزی است، آیا قصه های موجود جوابگوی این نیاز هست؟باید توجه داشته باشیم که قرار نیست قصه ها بار تمامی نیازمندیهای کودکان و نوجوانان امروز را بر دوش بگیرند هر چند که ارزشهای اجتماعی هر جامعه بر خاسته از فرهنگ ملی- مذهبی حاکم بر همانجاست و در باید ها و نبایدها رفتاری با هم مشترکاتی دارند.برای مثال دروغگویی یک امر مزموم و ناپسند است و این امر با بشر و زندگی بشری از ابتدا همواره بوده و در همه اعصار نکوهیده شده است و مطمئناً در هیچ زمانی هر چقدر هم که به جلو برویم به امری پسندیده تبدیل نخواهد شد.پرورش روحیه کمک به همنوع و ترویج رفتارهای انسانی از پیدایش انسان تا به امروز امری پسندیده بوده و در آینده نیز در ردیف سجایای اخلاقی قرار خواهند داشت و قصه ها کاری جز ترویج رفتار خوب و تقبیح رفتار بد ندارد و برای بشر در دوره های مختلف می توانند مفید فایده باشند. مشکل آنجاست که ما از قصه ها انتظار داشته باشیم که برای دوره های ریز و درشت بشر امروز نسخه پیچی کنند.در مجموع باید گفت که قصه ممکن است که نتواند به کلیه نیازهای امروز جواب بدهند اما به جهت تاثیر گذاریهای خاص خود باید به عنوان یک ابزار تربیتی موثر مورد توجه متولیان تربیت انسانی قرار گیرند.یکی از کارکردهای قصه؛ کارکرد آموزشی آن است و آموزش مطالب علمی نیاز ضروری کودک امروز است. جنابعالی که چندین سال از نزدیک در جریان برگزاری جشنواره های استانی و کشوری بوده اید چقدر به این مهم توجه شده است؟علل عدم توجه به آن را در چه می دانید؟ آنگونه که استحضار دارید بخش عمده ای از علوم برای کودکان با تکیه بر مشاهدات عینی و آزمایش و تجربه آموخته می شود و بر همین اساس هم با عنوان علوم تجربی در ردیف درسهای آنها قرار گرفته است. طبیعی است که این بخش از علوم تناسب زیادی با قصه گویی که اصلی ترین و در اغلب موارد ابراز آن فقط و فقط کلام   است، سازگاری چندانی ندارد.اما بخش دیگری از علوم مثل بعضی از مباحث مرتبط با نجوم ، پیدایش شب و روز، شرایط آب و هوا یی و نظایر آنها را می توان در قالب قصه به بچه ها منتقل کرد و برگزارکنندگان جشنواره های قصه گویی از آن غافل نبوده اند. نمونه های موفق در این گونه موارد نیز هم در جزوات آموزشی و هم در فیلمهای آموزشی به مربیان معرفی شده و ترغیب و تشویق مربیان را هدف قرار داده است.پس می توان گفت که عدم توجه در کار نبوده بلکه نسبت به دیگر بخشها در اقلیت قرار دارد و علت هم به قابلیت موضوعات علمی بر می گردد.آشنایی کودک با تاریخ و تمدن گذشته یکی دیگر از نیازهای بسیار مهم کودک برای درک بهتر مسایل و مشکلات امروز اوست چرا نویسندگان و قصه گویان به این امر توجه کمتری دارند؟به نکته خوبی اشاره کردید و دو گروه را مخاطب قرار داده اید یکی هنرمندان نویسنده است که پاسخ را به عهده آنها می گذاریم و گروه دیگر قصه گویان هستنددر ارتباط با قصه گویان و سپاسگزاریهای کانون باید بگویم که ما نیز دقیقاً به این امر واقف هستیم و با شما هم عقیده ایم برای همین امر نیز چند سالی است که رویکردی جدی به متون کهن و تاریخی داریم و سعی کرده ایم در قالب مسابقات قصه پردازی و نیز محدود ه هایی که برای قصه گویان دوره های پیشین طراحی کرده ایم، رجوع به منابع قدیمی و ارزشمند تاریخی را شرایط حضور قلمداد کنیم.منابع ارزشمند ما هر یک از قابلیتهای بسیار بالایی برای قصه گویی برخوردارند و علاوه بر اینکه می تواند به درک بهتر مسائل و مشکلات توسط نسل امروز داشته باشند، خود می توانند باورهای ملی و مذهبی را در بچه ها تقویت کنند و تمدن ایران زمین را به نمایش بگذلرند. قصه های شاهنامه، مثنوی ، بوستان و گلستان مرزبان نامه، جوامع الحکایات و دیگر منابع گرانقدر ما هر یک پشتوانه های ارزشمند برای ادبیات این سرزمین به شمار می روند و روحیه خود باوری را در آینده سازان میهن تقویت  می کنند.در کنار آنچه گفته نشد باید به نقشی که در اتصالات فرهنگی میان نسلهای مختلف و دوره های تاریخی نیز ایفا می کند اشاره کرد و خلاصه اینکه از جایگاه بسیار مهمی برخوردارند. امید این که چنین رویکردی در بخش های دیگر فرهنگی نیز اتفاق بیفتد هر چند که در حیطه نثر تا حدودی این کار انجام شده و با مجموعه های داستانهای برخاسته از متون قدیمی روبرو هستیم اما قالبهای دیگر سمعی بصری نیز در رسانه های دیداری و شنیداری می تواند به غنای این بخش کمک کند.اگر هدف اصلی از برگزاری جشنواره قصه گویی را توسعه کمی و کیفی قصه گویی بدانیم آیا بهتر نیست داوران جشنواره ها به نقد قصه های ارائه شده نیز بپردازند تا ضمن رشد در جریان نقد، اعتراض به رای هئیت داوران پایان پذیرد؟ انتظار بجایی است و در هر یک از جشنواره ها می توان بخش مستقلی را برای این امر مهم در نظر گرفت. زمان بندی و برنامه ریزی نیز تا حد زیادی در این امر موثر است. گفتگوهایی پراکنده همیشه میان داوران و قصه گویان در این خصوص انجام می شود ولی این کار به یک سازماندهی اصولی نیازمند است. برای مثال در همین جشنواره با توجه فرصت مناسبی که درشب قبل از اختتامیه در اختیار داریم، از داور ها خواسته ایم تا فرصتی را برای نقد و نظر قصه ها ایجاد کنند و قصه گویان را با دیدگاههای خود آشنا سازند.عده ای قصه گویی را فعالیت هنری دانسته اند و عده ای بعنوان فن مطرحش می سازند. نظر جنابعالی در این خصوص چیست؟ آیا تمام مربیان می توانند روزی به یک قصه گویی خوب تبدیل شوند؟ما در تعریف قصه گویی می گوییم «بیان هنرمندانه قصه ها» قصه گویی فعالیتی است که در کنار استعداد ذاتی و برخورداری از صدای مناسب و چهره تاثیر گذار ، مهارت به کارگیری قابلیتهای فردی را نیز محتاج است و به جرات متوان گفت که اصلی ترین بخش نیز شناسایی این توانمندیها و تقویت آنهاست که یک قصه گو را از یک فرد عادی متمایز می کند.استفاده از زبان وجودی اصلی ترین میدان هنر نمایی یک قصه گوست. چگونگی به کارگیری لحن و بیان نوع بهره گیری از نگاه، حرکات به موقع دستها، نشستها و برخاستهای قصه گو در طول اجرا و بسیاری دیگر از رفتارهای یک قصه گو همه و همه مسائلی است فنی که نیاز به آموختن دارد و در کنار اینها آشنایی با قصه های مناسب نقل، دسترسی به منابع تازه و بکر و انتخاب قصه های متناسب با روحیه خود از دیگر مهارتهایی است که قصه گو باید آنها را کسب کند و به عبارت دیگر بیاموزد. از این رهگذر می توان قصه گویی را یک فن به حساب آورد ولی از آنجا که این فن در خدمت انتقال مفاهیم تربیتی و ناب ترین ارتباطات انسانی قرار می گیرد عده ای آن را ردیف والاترین هنر ها می شمارند به اعتقاد بنده قصه گویی هنری است آموختنی و باید آن را در روزگاری که مسائل. مشکلات زندگی ماشینی موجب گردیده تا انسانها کمترین فرصت را برای گفتگوی رو در رو داشته باشند، جدی گرفت و به بهانه های مختلف به آن پرداخت.با توجه به تمام آنچه گفته شد می توانم بگویم هم اینک نیز مربیان علیرغم محدودیتهای که جشنواره ها بر ایشان ایجاد می کند از قصه گویان بین المللی فاصله زیاد ی ندارند و مطمئناً در فضاهای کاری خود که این محدودیتها را ندارند بهتر از این نیز عمل می کنند و من ایمان دارم که هر یک از مربیان کانون می توانند مروجان خوبی در زمینه قصه گویی برای خانوادها باشند.امسال در بخش انتخاب قصه تغییراتی را شاهد بودیم هدف از این کار چه بود و آیا به اهداف مد نظر دست یافتند؟ چند سالی بود که احساس می کردیم مربیان با جشنواره زدگی روبروشده اند و قصه گو خود را محدود به حضور در جشنواره ها کرده اند و اصلی ترین وظیفه خود را که گفتن قصه برای بچه هاست ، کمرنگ کرده اند، برای برخورد با این مسئله و پاسداری از تلاش مربیان قصه گو ، تصمیم گرفتیم که ورود به جشنواره ها را به مربیانی اختصاص دهیم که قصه گویی را در ردیف باور های کاری خود گنجانیده اند و بی آنکه به حضور در جشنواره چشم بدوزند برای بچه ها قصه می گویند. هم از این رو از کارشناسان محترم حوزه ها خواستیم ، مجوز ورودیه جشنواره ها را به اینگونه قصه گویان بدهند و نظر سنجیهای ما نیز نشان می دهد که توفیقاتی در این کار داشته ایم و جشنواره ها هم از حیث حضور قصه گویان و هم از جهت تنوع قصه ها وضعیت بهتری نسبت به قبل پیدا کرده است.با تغییرات و شیوه انتخاب قصه، مربیان نتوانستند امسال قصه گویی با ابزار را انتخاب کنند. برای رفع این مشکل در سالهای آتی چه تدابیری اندیشیده اید؟اینگونه که می فرمایید، نیست و ما در هر جشنواره شاهد قصه گوییهای با ابزار نیز بوده ایم هر چند که ممکن است این بخش با کاهش حضور همراه شده باشد.سیاستگذاری اصلی ما ترویج قصه گوییهای بدون ابزار است زیرا یکی از ویژگیهای قصه گویی و شاخصه های آن با دیگر واسطه های تربیتی ، سهولت و سادگی اجرای آن است ولی این به معنای نادیده گرفتن بخش با ابزار نیست و چنانکه داوران ما با قصه گویانی مواجه باشند که از ابزار در خدمت قصه استفاده می کنند و ابزار را به عنوان مکمل در خدمت گرفته اند، آنها را در ردیف برگزیدگان خود جای می دهند.آقای خانجانی، به عنوان آخرین سوال ضمن تشکر از اختصاص وقت جهت مصاحبه، بفرمائید راه اندازی سایت قصه گویی کانون در چه مرحله ای است؟ سایت قصه گویی کانون با نشانی اتل ومتل اکنون دایر است و چند بخش آن به خوبی فعالیت می کند ولی از فرصت استفاده می کنم و در همین جا از تمامی علاقندان و صاحب نظران دعوت می کنم که با تجارب و اندیشه های خود به اعتلا و غنای آن بیفزایند و معاونت فرهنگی را یاری نمایند.از پیشنهادهای عزیزان در خصوص افزودن بخش یا بخشهای دیگر استقبال می کنم و با کمال میل در خدمت علاقمندان هستیم.

به نقل از :سایت کانون استان اردبیل

نوشته شده در یکشنبه نوزدهم آبان 1387ساعت 9:28 توسط زهرا حسن آبادی|

اعضای خوب وهنرمند مرکز فرهنگی هنری سرپل ذهاب در مسابقه ی بین المللی نقاشی کشور طرابلس بیش ترین جایزه را به خود اختصاس دادند.زهرا دارابي سهيلا احمدي 8 ساله و آناهيتا مرادي‌فر 13 ساله اعضای هنرمند کودک ونوجوانی هستند که آثارشان جز ۷برگزیده ی این مسابقه انتخاب شده است.

      به هم کاران خوب وپر تلاش مرکز سرپل ذهاب مربی هنری این مرکز کارشناس هنری کانون استان وسرپرست محترم کانون استان وهمه ی هم کاران صمیمانه تبریک می گوییم.

آسمان کانون استان ستاره باران افتخارات همیشه گی...

خبر کامل رادر سایت مرکزی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان بخوانید.

 

نوشته شده در یکشنبه نوزدهم آبان 1387ساعت 8:57 توسط زهرا حسن آبادی|

 

 

معاون فرهنگی کانون :تلاش کانون برای غنی سازی متون نمایشی

صدر ا.. اسد بیگی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 

 در نشست خبری که به مناسبت برگزاری دوازدهمین جشنواره نمایش

عروسکی به سوالات خبرنگاران در تبریز پاسخ میداد در خصوص اهداف

برگزاری این جشنواره گفت :یکی از دلایل برگزاری این نوع جشنواره ها

هدفمند بودن  نمایش هاست . تا بتواند تاثیر مناسبی در زتدگی کودکان

 و نوجوانان داشته باشد . وی افزود در کنار این مسئله آشنائی با زندگی

جمعی و گروهی از جمله دیگر اهدافی که به کودکان و نوجوانان کمک

میکند تا در ورود به اجتماع با مشکلات کمتری مواجه شوند .

اسدبیگی یکی از مهمترین نواقص حوزه نمایش عروسکی را کمبود متون

نمایشی دانست و. گفت :با برگزاری مسابقه نمایش نامه نویسی در

بین مربیان ، برپائی کارگاه های نمایش نامه نویسی  با حضور اعضاء

و مربیان متخصص در صدد غنی سازی متون نمایشی هستیم و در

جشنواره دوازدهم نمایش عروسکی با برپائی نشستهای تخصصی

 و استفاده از نظرات اندیشمندان ، متخصصان و کارشناسان به آسیب

شناسی این موضوع خواهیم پرداخت .وی انتشار کتاب از متون نمایشی

منتخب و برگزیده را یکی دیگر از کارهای کانون در جهت غنی سازی متون

نمایشی دانست . دبیر دوازدهمین جشنواره نمایش عروسکی با اشاره

به  حضور گروهای نمایش خارجی که برای اولین بار در طول جشنواره های

 عروسکی کانون صورت میگیرد این امر را در راستای  توسعه فعالیت نمایش

 عروسکی کانون و ورود آن به عرصه بین المللی ارزیابی کرد ودر پاسخ به

 سوالی در خصوص ارزیابی خود از یازده دوره گذشته جشنواره نمایش

عروسکی گفت : در دوره های گذشته نمایش ها بیشتر در حد کتابخانه ای

بودند ولی الان احساس ما این است که تمایل مراکز به سمت کارهای

 حرفه ای است .و امروز خیلی از نمایشهای مراکز ما با کارهای حرفه ای

برابری میکند  و بعضی از این نمایشها امسال در حد رقابت در

جشنواره های بین المللی هستند .

اسد بیگی با این حال افزود نباید صرفاً برای جشنواره ها کار کرد و آثار

 مراکز نباید تنها به سمت جشنواره ای  شدن سوق پیدا کند .

اسدبیگی با اشاره به تنوع تکنیک های نمایش عروسکی در جشنواره

دوازدهم گفت در این جشنواره از بین 65نمایش برگزیده استانها که

در رقابتهای منطقه ای شرکت کرده بودند در نهایت 21 نمایش برگزیده

 به بخش مسابقه کشوری راه یافتند . ضمن آنکه 5 گروه دانش آموزی

و 2 گروه خارجی نیز از تاجیکستان و نخجوان نمایش های خود را رائه

 خواهند کرد .

 

 

به نقل از:سایت کانون استان آذر بایجان شرقی

نوشته شده در شنبه هجدهم آبان 1387ساعت 9:11 توسط زهرا حسن آبادی|

             كودكان نقاش ايراني از طرابلس 7 جايزه گرفتند

نقاشي مريم آقايي 13 ساله از سميرم اصفهان برنده نشان برنز طرابلس

هفت جايزه ششمين مسابقه بين‌المللي نقاشي طرابلس در ليبي به كودكان و نوجوانان هنرمند ايراني تعلق گرفت.
 به گزارش روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، در اين مسابقه 2 نشان برنز و جايزه‌اي شامل يك دستگاه ارگ مخصوص كودكان، به
ناديا احمدي دختر 5/9 ساله گنبدي از استان گلستان و مريم آقايي 13 ساله از سميرم استان اصفهان اهدا شد.
 همچنين زهرا دارابي و سهيلا احمدي 8 ساله و آناهيتا مرادي‌فر 13 ساله ازسرپل ذهاب استان كرمانشاه،سارا صفايي 11 ساله از مركز شماره 10 كانون اصفهان و لطيفه زبرجد 12 ساله از مركز شماره 1 كانون گنبد ديپلم افتخار اين رقابت هنري را كسب كردند.
 در ششمين مسابقه نقاشي طرابلس 2008 با موضوع آزاد، 3000 اثر نقاشي از 17 كشور جهان شركت داده شده بود.
 كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نيز آثار نقاشي 13 عضو خود را به اين مسابقه ارسال كرده بود.

منبع:سایت مرکزی کانون
نوشته شده در جمعه هفدهم آبان 1387ساعت 8:38 توسط زهرا حسن آبادی|

 

سلام...
(هوای تازه)پنجره ای جدید در خانه ی خوب کیهان بچه ها ست .که هردو هفته یک بار گشوده می شود. پنجره ای است برای ورود به دنیایی تازه تر و امروزی ، هوای تازه ، اتفاقی کوچک ، اما با اندیشه های بزرگ برای انعکاس و بازتاب احساسات و عواطف شما و دیگران است . به او سر بزنید و قلم رنجه فرمایید...

باتشکر:مرتضی حاتمی

Morteza.hatami87@gmail.com

نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم مهر 1387ساعت 18:24 توسط زهرا حسن آبادی|

  دهقان فداكار به كرمانشاه مي آيد

به گفته ي رضا موزوني سرپرست كانون پرورش فكري استان ، در جشنواره قصه گويي منطقه اي غرب كشور كه با حضور استانهاي لرستان – ايلام – مركزي – كردستان و همدان به ميزباني كرمانشاه برگزار مي گردد 29 قصه گوي برگزيده غرب كشور به مدت سه روز از تاريخ 20 الي 22 آبان ماه در محل فرهنگسراي كودك و نوجوان به رقابت خواهند پرداخت و 6 برگزيده اين جشنواره به مرحله كشوري اين جشنواره كه در استان اصفهان برگزار مي گردد راه خواهند يافت .

ميهمان ويژه ي اين جشنواره « دهقان فداكار، ريزعلي خواجوي » خواهد بود كه داستان فداكاري خود را براي مخاطبان كرمانشاهي روايت خواهد كرد . 

به نقل از سایت :کانون استان

نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم مهر 1387ساعت 18:15 توسط زهرا حسن آبادی|

 استاندار در ديدار با كودكان : امروز از بهترين روزهاي زندگي من است

به مناسبت روز جهاني كودك 12 عضو مدال آور كانون پرورش فكري استان در مسابقات بين المللي با استاندار كرمانشاه ديداري صميمانه داشتند . در اين ديدار صميمي كه يك ساعت به طول انجاميد مهندس غفوري گفت : خيلي خوشحالم در جمع شما هستم و امروز از بهترين روزهاي زندگي من است . ايشان يادآور شد : شما كودكان و نوجوانان آينده سازان كشور هستيد و بايد به يك علم و دانش و هنر در راستاي پيشرفت كشور گام برداريد .

مهندس غفوري به كودكان گفت : اميدوارم روزي شما را در همين حال پشت ميز استانداري و مسئوليت هاي ديگر ببينم .

سرپرست كانون استان هم ، روز جهاني كودك را بهانه اي براي نگاه جدي مسئولين به كودكان دانست و گفت : خوشبختانه كانون استان در صحنه هاي بين المللي و جهاني در رشته هاي هنري صاحب عنوانهاي ارزشمندي است كه نمونه اخير آن دو مدال آور ايران در مسابقات نقاشي سازمان ملل متحد است كه هر دو نفر عضو كانون شماره يك كرمانشاه
مي باشند كه اين دو كودك نام ايران را سرافراز كردند .

در ادامه كودكان و نوجوانان برنده در مسابقات جهاني نقاشي ژاپن – بلغارستان – عربستان – لهستان و چند عضو برجسته كشوري در رشته هاي كتابخواني – شعر و كتابت قرآن مجيد صحبت ها و خواسته هاي خود را با استاندار در ميان گذاشتند .
 
                                    

منبع:سايت كانون استان

نوشته شده در دوشنبه بیست و دوم مهر 1387ساعت 16:18 توسط زهرا حسن آبادی|

به امید فردایی پر از آفتاب وباران....

امنیت آموزش آزادی محبت بازی پرسش سلامت هویت فرهنگی حق مسلم همه ی کودکان است.به این حقوق احترام بگذاریم... 

نوشته شده در دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 17:27 توسط زهرا حسن آبادی|

     شانزدهم مهرماه است.روزآشنا وصميمي بچه ها...روزي كه همه ي بچه هاي جهان با بادكنك هاي رنگي وهياهووفرياد اين روز بزرگ را به همه تبريك مي گويند.روزجهاني كودك رامي گويم.روزي متعلق به همه ي بچه هاي جهان.ازهمه ي رنگ هاو قوميت ها و نژادها. بچه ها خوش حال وسرزنده توي خيابان جمع شده اند.

     به گل دسته هاي مسجد محله خيره مي شوم.عطر اذان در هوا موج مي زند... فرشته اي پشت يكي از ستون هاي مسجد با قلمي سبز روي كاغذ يادداشت هاي كوچكي برمي دارد. دلم مي خواهد بغضم را باران كنم وبه خداي مهربان وخوب همه ي بچه ها بگويم:

-خدايا امروز يكي از روز هاي خوب توست.روزي كه همه ي بچه هابا اميدهايي بزرگ به خورشيد وآسمان لب خند مي زنند همه ي  آنها را راسلامت وتندرست نگه دار!

-خدايا!شب وروزهاي همه ي كودكان فلسطيني،عراقي،لبناني وهمه ي بچه هايي كه در آتش جنگ وبمباران مي سوزند،پراز آرامش  وامنيت كن!

-اي خداي خوب ما!بچه هايي كه به هردليل،ازخانواده هاشان دور شده اند،به زودي به آغوش پدر ومادر شان برگردان.

-خدايا صورت زرد وبيمار همه ي كودكان مريض وبيمار رابه رنگ گل هاي بهاري شاداب كن!

- صداي قارقار شكم بچه هاي فقير وگرسنه كه در جاهاي مختلف جهان به  آسمان مي رود،راساكت وآرام كن!

-اين روزها كه بچه ها با كوله باري از اميد و آرزو كيف هاي شان را پرازكتاب ودفتر ومداد كرده اند ودوان دوان به مدرسه مي روند.مي دانيم بچه هاي فلسطيني زير چادر هاي خاك آلود وبمباران وتيراندازي صهيونيست ها كتاب هاشان را ورق مي زنند ودردفتر مشق هاشان الفباي دوستي مي نويسند ما وهمه ي بچه هاي خوب ايران به يادشان هستيم وخداي مهربان!همه ي اين كودكان ونوجوانان مظلوم رادوباره به سرزمين هاي هميشه گي واجدادي خود به آرامش ودوستي قدم بزنند ودرس بخوانند.

-خدايا دراين روز بزرگ ازتو مي خواهيم كه تمام آرزوهاي كوچك وبزرگ همه ي كودكان ونوجوانان جهان را برآورده نمايي !

-خدايا عاقبت همه ي بچه هارا ختم بخير بفرما!  

تهران- مهرماه۸۷

آمین یارب العالمین!

نوشته شده در دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 13:49 توسط زهرا حسن آبادی|

جشن‌هاي روز جهاني كودك هم‌زمان با 16 مهر در سراسر ايران آغاز مي‌شود.
 به گزارش روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، بچه‌هاي ايراني امسال در برنامه‌هايي شركت خواهند كرد كه كانون در پهنه ايران زمين براي آنها تدارك ديده است.
 در اين ميان آغاز اجراي دوره جديد طرح كانون مدرسه كه طي آن دانش‌آموزان دوره ابتدايي با حضور در مراكز كانون در سراسر كشور بخشي  از سرفصل‌هاي آموزشي مدرسه را با شيوه‌هاي رايج كانون فرا مي‌گيرند در كنار برنامه‌هاي شاد و متنوع فرهنگي، هنري و ادبي از برنامه‌هايي است كه توسط كانون در جشن‌هاي روز جهاني كودك اجرا مي‌شود.
 همچنين قرار است روز 15 مهر در نشستي رسانه‌اي با حضور خبرنگاران رسانه‌هاي جمعي برنامه‌هاي كانون در روز جهاني كودك توسط معاون فرهنگي، كانون تشريح شود.
 در اين نشست كه  ساعت 30/9 صبح روز 15 مهر در سالن همايش‌هاي مركز آفرينش‌هاي فرهنگي، هنري كانون واقع در خيابان حجاب تهران برپا مي‌شود، صدرالله اسدبيگي جزييات طرح كانون مدرسه را نيز براي خبرنگاران رسانه‌هاي جمعي تشريح خواهد كرد.
 برنامه‌هاي روز جهاني كودك در برخي از مراكز كانون از روز 13 مهر آغاز شده است و تا پايان هفته منتهي به 18 مهر نيز ادامه خواهد يافت.
 در ايران 16 مهر به عنوان روز جهاني كودك از طرف سازمان‌ها و نهادهاي مختلف جشن گرفته مي‌شود.
 گفتني است كانون در سراسر كشور داراي بيش از 770 مركز فرهنگي، هنري ثابت، سيار شهري و روستايي و پستي است.

به نقل از :سایت مرکزی کانون


نوشته شده در یکشنبه چهاردهم مهر 1387ساعت 14:13 توسط زهرا حسن آبادی|

التماس دعا

نوشته شده در شنبه سی ام شهریور 1387ساعت 14:48 توسط زهرا حسن آبادی|

 

براي مشاهده تصوير بزرگ همينجا كليك كنيد

مراکز كانون ميزبان250 هزار دانش‌آموز در طرح کانون مدرسه

به‌گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)،از 16مهر همزمان با روز جهانی کودک طرح کانون مدرسه با حضور دانش‌آموزان کلاس‌های دوم تا پنجم ابتدایی در 400 مرکز کانون آغاز می‌شود تا کودکان و نوجوانان ایرانی در قالب یک برنامه مشخص،برخی از موضوع‌های درسی خود را با استفاده از شیوه‌های متنوع و جذاب در کتابخانه‌های کانون فرا بگیرند.

به گفته مدیرعامل کانون یکی از هدف‌های اصلی طرح کانون مدرسه آشنا کردن معلمان و مربیان مدارس با شیوه‌های رایج در مراکز کانون مانند قصه‌گویی خلاق است تا آنها بتوانند با به کار بستن آن در کلاس‌های درسی کیفیت آموزش را در مدارس بالا ببرند.

محسن چینی‌فروشان با اشاره به بازدید علیرضا علی‌احمدی وزیر آموزش و پرورش از کانون که طی آن خواستار بهره‌گیری از ظرفیت‌های کانون در نظام آموزشی شده بود،افزود: طرح کانون مدرسه در مجموع 400 مرکز کانون، شش‌هزار و چهارصد کلاس درسی و بیش از 250 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی افزود: هر دانش‌آموز شرکت کننده در این طرح طی سال تحصیلی آتی 8 جلسه در یکی از مراکز کانون حضور می‌یابد و با استفاده از جزوه‌های مخصوصی که با عنوان «هدیه های آسمانی» توسط کارشناسان کانون و دفتر برنامه‌ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش تدوین شده است درس‌های علوم تجربی، فارسی، اجتماعی و هنر را با بهره‌گیری از فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی فرا می‌گیرد.

چینی‌فروشان علاوه بر این، ایجاد زمینه مناسب برای تقویت مهارت‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان، گسترش آموزش‌های غیرمستقیم و تقویت و بهبود فعالیت‌های فوق برنامه در سطح مدارس، در کنار توجه به شیوه‌های مختلف آموزشی و نیازهای خاص دانش‌آموزان در فراگیری مطالب درسی را از دیگر اهداف طرح کانون مدرسه برشمرد.

طرح کانون مدرسه که پیشتر در سالهای 1379 تا 1381 نیز اجرا و پس از آن با وقفه روبرو شد، قرار است در سه سال تحصیلی آینده به صورت مستمر در مراکز کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان اجرا شود.
 
به نقل از :سایت شهرزاد


نوشته شده در چهارشنبه بیستم شهریور 1387ساعت 11:10 توسط زهرا حسن آبادی|

   صبح روزشنبه نهم شهريورماه جناب آقاي مرتضي حيدري مديرجديد هماهنگي اموراستان هابه هم راه هم كاران ستادي:خانم ها؛فخارزاده،برزگر،كرديان واطهري كارشناس هنري ومسوول مركزشماره ي 3ازمركزفرهنگي هنري مجازي بازديد به عمل آوردند.اين ديداروجلسه كه درمحيطي صميمي برگزارشد، مرتضي حاتمي ضمن خيرمقدم وتشكرازحضوروتوجه ويژه ي مديرهماهنگي اموراستان هابه مركزمجازي ازرونداجراي فعاليت هاي انجام شده دراين بخش گزارشي ارائه داد.

                                آقای حیدری وخانم اطهری
    آقاي حيدري درخصوص اهميت كارفرهنگي دردنياي مجاري واثربخشي گسترده ومطلوب برمخاطبان؛نكات مهمي بيان كردند.ايشان بحث بحران محتوا را به عنوان مساله اي مهم وقابل توجه همه ي فعالان امور فرهنگي درجامعه عنوان كردند وتاكيد داشتندكه كانون با توجه با قابليت ها،توان مندي ها وپتانسيل ها يي كه دارد،چون هميشه منشاوپيش رواثرات مهم وموثرفرهنگي هنري وادبي دربخش محتواباشد.
مديرهماهنگي اموراستان هاهماهنگي وتعامل بخش هاي درگير دنياي مجازي دركانون؛را بسيارلازم ومهم برشمردند.ايشان درادامه بامثبت وكارآمدخواندن مركزفرهنگي هنري مجازي كانون،اظهاراميد واري كردند كه اين مركزباهم كاري وهم راهي  سايربخش هاوواحدهاي  ديگرخدمات متنوع وجذاب هم سو باهويت فرهنگ ايراني واسلامي ارائه دهد.درادامه خانم ها؛اطهري وفخارزاده وكُرديان به ارائه ي ديدگاه هاي خود در زمينه هاي كاري وفرهنگي پرداختند.

   اين جلسه وبازديدحدود 5/1به طول انجاميد.

عکس:حاتمی

   لازم به ذكراست كه در روزچهارشنبه ششم شهريورماه طي مراسمي درسالن غديرمركزآفرينش هاي فرهنگي هنري كانون،باحضورمعاونان فرهنگي،اداري مالي،توليدوپژوهش واموربين الملل،مديران روابط عمومي،آفرينش هاي ادبي وهنري،مديران كانون دربرخي ازاستان ها،هم كاران ستادي وبخش هاي مختلف معاونت ومديريت ها؛آقاي مرتضي حيدري ازسوي آقاي صدرالله اسدبيگي معاون فرهنگي،به عنوان مديرجديدهماهنگي اموراستان هامعرفي شدندوازخدمات وتلاش هاي سي وچند ساله ي اجرايي آقاي مرتضي خرمي تجليل وتقديربه عمل آمد.

   آقاي حيدري،مديريت مركز تئاتروتئاترعروسكي كانون رانیز به عهده دارند.دراین دیدارهم کار خوب مرکز مجازی آقای عظیمی پور درمرخصی بودند.

نوشته شده در یکشنبه دهم شهریور 1387ساعت 20:52 توسط زهرا حسن آبادی|

 

بینش عظیمی پور سلیمی باهر وحاتمی

آقايان حسين سليمي باهرمديركانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان استان آذربايجان شرقي و علي بينش كارشناس روابط عمومي درماموريت اداري به تهران،يك شنبه شب ؛نوزدهم مردادماه در ساعت 15/10باحضوردرمركزفرهنگي هنري مجازي با هم كاران اين بخش آقايان؛مرتضي حاتمي ومهدي عظيمي پورديدار وگفت وگوكردندوازنزديك درجريان مراحل پيش رفت واجراي اين پروژه قرار گرفتند.

مديركانون استان آذربايجان شرقي،باابرازرضايت وخوش حالي از راه اندازي اين مركز به عنوان يكي ازنيازهاي كودكان ونوجوانان ايراني ومقيم كشورهاي جهان؛درجهت آشنايي نزديك با فرهنگ  ارزش مند ايراني واسلامي وهم چنين تبادل نظروتعامل جمعي دراين خصوص  ابرازاميدواري كرد كه روند جريان دنیای مجازي درمراكزفرهنگي هنري كانون هاي سراسركشور شتاب بگيردايشان ازآقاي اسدبيگي معاون فرهنگي كانون كشوربه خاطر افق بلندنگاه ايشان نسبت به دنياي مجازي وتوجه واهميت ويژه  ايشان به  مبحث اينترنت وحضور اعضا ومربيان دراين عرصه؛تشكركرد.

آقاي بينش نيزدرخصوص بازتاب خبري اين مركزدررسانه ها تاكيد كرد.

آقايان حاتمي وعظيمي پوردرخصوص فعاليت هاي واقدامات انجام شده توضيحاتي بيان نمودند.

اين ديدارصميمي درساعت 20/11شب به پايان رسيد.

نوشته شده در یکشنبه بیستم مرداد 1387ساعت 11:0 توسط زهرا حسن آبادی|

آقای اسدبیگی-معاون فرهنگی کانون کشور-عکس از:حاتمی

آقاي صدراله اسدبيگي معاون فرهنگي كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان؛ عصر روز سه شنبه در مركزفرهنگي هنري مجازي حضورپيدا كردند.

آقايان حاتمي وعظيمي پوردرخصوص اقدامات وفعاليت هاي انجام شده در اين مركز گزارشي ارائه نمودند.

آقاي اسدبيگي باتاكيد بر موفقيت اين پروژه واستقبال  خاص اعضا از اين سايت ومحتواي آن؛ ابراز اميدواري كرد كه در آينده ي نزديك اعضا ومربيان در سراسر ايران وجهان با وجود اين مركز؛ بيش از پيش با هم تعامل داشته باشند.

دراين ديدوبازديدكه يك ساعت به طول انجاميد،معاون فرهنگي كانون از روند پيش رفت كارمركز فرهنگي هنري مجازي ابراز رضايت كردند.

 

 

نوشته شده در یکشنبه بیستم مرداد 1387ساعت 10:48 توسط زهرا حسن آبادی|

اين مركز؛ اولين مركز فرهنگي هنري مجازي درايران است كه توسط

كانون،راه انداري شده است

آقای اسدبیگی-معاون فرهنگی کانون کشور-عکس از:حاتمی

مقدمه:

 پركردن ومطلوب،اصولي وبابرنامه اوقات فراغت جمعيت جوان كشورايجاب مي كندكه نهادهاي مختلف  تلاش كنندكه بابه كارگيري ابزارووسايل مقدور،درانجام واجراي مطلوب وموثرآن تمام هم وپشت كارخودرابه كارگيرند.

كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان؛باتوجه به حسن سابقه ي آن؛حضورگسترده درجاي جاي ميهن اسلامي وبه كارگيري نيروهاي متخصص وآگاه درزمينه هاومسايل تربيتي و فرهنگي براي مخاطبان كودك ونوجوان وتنوع فعاليت هاوبرنامه هاي فرهنگي هنري وادبي؛توانسته نقشي متفاوت موثر وارزنده دراين خصوص ايفانمايد.

باتوجه به حضوروپيدايش سريع رايانه ولزوم توجه به فن آوري هاي روز،خصوصاجذابيت واثربخشي آن درعرصه ي تعليم وتربيت؛ضرورت استفاده ازاين اتفاق مبارك در اجراي فعاليت هاوبرنامه هاي كانون به خوبي احساس مي شود.  

براي تحقق اين اهداف بلندنياز؛به راه اندازي وايجاد مركزفرهنكي هنري مجازي احساس مي شود.كه اولابخش زيادي از كودكان ونوجوانان ايراني به مراكزفرهنگي هنري ثابت دسترسي كافي ندارندوازخدمات فرهنگي كانون محرومند.دوم اين كه بخش گسترده اي از كودكان ونوجوانان ايراني مقيم خارج ازكشوربه علت دوري مستقيم ازمراكز كانون ازدريافت ودرك فرهنگ ايراني واسلامي بي بهره اند.به همين علت بامعاون فرهنگي كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان گفت وگويي انجام شده  است.آقاي صدراله اسدبيگي؛متولد1343تويسركان استان همدان؛ فارغ التحصيل رشته ي هنر در مقطع كارداني وكارشناس معماري ومرمت آثارتاريخي ازدانش گاه هنراصفهان وكارشناس ارشدمديريت دولتي؛مشق خوش نويسي را((عالي)) مي نويسدوبه حافظ علاقه ي بسياردارد. خصوصاشعر«الاياايهاالساقي. . .».مديركانون دراستان هاي ايلام وكرمانشاه به مدت12سال؛ مديرنمونه درسال هاي80 و81 درجشن‌واره‌ي سراسري شهيدرجايي و از چند ماه پيش معاونت فرهنگي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان را پذيرفته اند.

مصاحبه وعكس از:مرتضي حاتمي

لطفادرخصوص مركزفرهنگي هنري مجازي مقدمه اي بيان فرماييد.باتوجه به سياست هاي كانون مبني برايجادتسهيلات لازم براي استفاده ازامكانات فن آوري ورايانه اي جهت دست يابي به اهداف كانون؛ ضرورت راه اندازي مركز فرهنگي هنري مجازي به خوبي احساس مي شود.به همين جلسات مختلفي درمعاونت فرهنگي پيرامون راه اندازي اين مركز باكارشناسان ومتخصصين امر؛تشكيل واساس نامه ي مركز فرهنگي هنري مجازي نوشته وتدوين شد.

مركزفرهنگي هنري مجازي چگونه جايي است؟مركزفرهنگي هنري مجازي فضايي است كه به پشتوانه ي امكانات اينترنتي؛خدمات فرهنگي هنري خودرابامحوركتاب وكتابخواني وتشكيل كارگاه هاي فرهنگي ادبي- هنري به كودكان ونوجوانان فارسي زبان ِسراسر كشوروجهان ارائه مي دهد.

تاريخ چه وفكر اوليه ي اين طرح ازكجاست؟باتوجه به موفقيت راه اندازي سايت هاي يارمهربان وكانون فروش دركانون استان كرمانشاه درسال 83به عنوان اولين سايت هاي مناسب كودكان ونوجوان دركانون وتاييدات معاون محترم فرهنگي وقت آقاي مهندس كريمي وحمايت هاي آقاي چيني فروشان ونيزاحساس نيازونيازسنجي ونيز همگام شدن بادولت الكترونيك جمهوري اسلامي ايران باتشكيل جلسات متعدد وحصول مثبت تجربه ي اوليه اي كه درمركزفرهنگي هنري صحنه(ازمراكزاستان كرمانشاه)دراين خصوص وتوفيق مطلوب دراين بخش؛برنامه هاي كلي واصلي اين طرح پس ازتاييد وتصويب مجمع عمومي كانون الان به مرحله ي عملياتي رسيده است.اين پروژه بسيار بزرگ واز نظر اعتباري بسيارمهم حساس وقابل توجه است.اعتبار نام كانون با بيش از چهار دهه فعاليت موثروماندگار ايجاب مي كند كه باهمان حساسيت دقيق كاري راه اندازي اين مركز راانجام دهيم.

مركزفرهنگي هنري چه وظايفي دارد؟وظايف مركزفرهنگي هنري مجازي براساس اساس نامه موارد زير است:

                    ‌أ.            تامين امكانات سخت افزاري، تجهيزات فضاي موردنياز

                ‌ب.            تهيه طراحي وسفارش وساخت نرم افزار هاي موردنيازمركزفرهنگي هنري مجازي

                 ‌ج.            تهيه مواد ومحتواي فرهنگي – هنري لازم جهت تغذيه بخش هاي مختلف مركز مجازي

                   ‌د.            پيش بيني وتامين نيروي انساني متخصص ومورد نياز

                   ‌ه.            شناسايي وايجاد زمينه مشاركت دست اندركاران هنروادبيات كودك ونوجوان جهت هم كاري با مركز

                   ‌و.            شناسايي فرصت هاوتهديدهابه منظوربهبودروش هاي پيش برد برنامه هاي مركز

                   ‌ز.            كمك به گسترش ديگرمراكزفرهنگي هنري مجازي

                 ‌ح.            وهرگونه اقدامات ديگري كه وصول به هدف هاي مركزفرنگي هنري مجازي راتسهيل نمايد.

شرايط عضويت دراين مركزچگونه است؟تمام كودكان ونوجوانان دختر وپسر6 تا16سال داخل كشور وسراسر جهان بدون محدويت مكاني وزماني مي توانندبه عضويت مركز فرهنگي هنري مجازي درآيند.

ميزان استقبال اعضا از اين مركز را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

باتوجه به حضورجدي اينترنت درجامعه وخانواده هاواستقبال مخاطبان از دنياي مجازي پيش بيني مي شوددرصد قابل قبولي از مخاطبان را زيرپوشش اين سايت قرار دهيم.

راه انداري اين مركزچه اهدافي رابه دنبال داشته است؟هدف اصلي مركز؛ايجادشرايط لازم براي توسعه خدمات فرهنكي هنري كانون از طريق اينترنت ورايانه براي كودكان و نوجواناني كه به مراكز فرهنگي ثابت كانون دسترسي ندارند.

اهداف جنبي:

                           ‌أ.            غني سازي اوقات فراغت كودكان و نوجوانان از طريق ارائه برنامه‌هاي اينترنتي و كانوني

                       ‌ب.            گسترش بخشيدن به دامنه‌ي فعاليت‌هاي فرهنگي هنري از طريق اينترنت

                        ‌ج.            گسترش فرهنگ كتابخواني با توجه به امكانات رايانه‌اي

                          ‌د.            تنوع بخشيدن به فعاليت‌هاي كانوني با استفاده از جذابيت‌هاي رايانه‌اي

             ‌ه.      جهت بخشيدن به نوع استفاده كودكان و نوجوانان از برنامه‌هاي رايانه‌اي در راستاي آشنايي با ارزش‌هاي مذهبي و ملي

             ‌و.      ارائه‌ي خدمات مشاوره‌اي و مورد نياز والدين و اولياي تربيتي اعضاي مركز فرهنگي هنري مجازي در راستاي اهداف كانون

                          ‌ز.            معرفي محصولات و توليدات فرهنگي كانون به عنوان يكي از مولفه‌هاي گسترش فرهنگ

                        ‌ح.            كمك به آموزش حقوق كودكان به خود آنها و خانواده‌ها و جامعه

 

                                        آقای صدرالله اسدبیگی-معاون فرهنگی کانون کشور

باتوجه به اين كه درمراكزثابت فرهنگي هنري كانون؛ ميان اعضاومربيان يك رابطه ي متعامل برقراراست،آيا اين مركزمي توانداين تعامل راميان اعضاومربيان به وجودآورد؟البته بيش ترين استفاده وكاربرد مركز فرهنگي هنري مجازي براي اعضايي است كه بامراكز فرهنگي هنري ثابت كمتردرارتباط هستند.ولي به صورتي كه اعضاي مراكز ثابت ومربيان ازاين فرصت استفاده ببرند.بله مي تواندتعامل بيشتري رابين آنها ايجادكند.مخصوصا اين كه دراين فضا برنامه هاومسابقاتي برگزار مي شود كه شايددرمراكزثابت وجودنداشته باشدومربيان مي تواننددربخش هاي مقالات واطلاعات و...اين مركزبه خوبي استفاده نمايند.              خدمات فرهنگي هنري مركزمجازي چگونه است واين مركزازچه بخش هايي تشكيل شده است؟خدمات فرهنگي هنري وادبي مركزبه دوصورت انجام مي گيرد:الف:رويكردمحتوايي به فعاليت ها:خدمات فرهنگي هنري شامل(دوبخش كودك ونوجوان)1-كتاب ها2-نشريات3-بريده جرايد4-آرشيومقالات5-بولتن ها وخبرنامه ها6-موادغيرچاپي7-داستان هاوحكايات مناسب به صورت متنيفعاليت هاي فرهنگي هنري :فعاليت هاي عام فرهنگي:شامل همه ي فعاليت هاي جاري ورايج درمراكزثابت فرهنگي هنري است كه هم كاران مابا مهارت هاي ويژه همه ي آن فعاليت هارابه صورت مواد اينترنتي درمي آورندوبه سايت منعكس ومنتقل مي كنند. ديگر بخش هاي اين مركز:1-ثبت نام(عضويت)2-معرفي اعضاي موفق مراكزثابت3-نمايش گاه آثاراعضاومربيان4-دريافت نرم افزار-پست الكترونيك6-دوست يابي(چت كردن)7-نظرسنجي8-مجله خبري(اخبار)9-ارسال پيام10-وب لاگ نويسي11-معرفي فعاليت هاوكلاس هاي ويژه مراكز ثابت كانون12-معرفي مراكزكانون(بااسم وآدرس)13-معرفي سايت هاي مناسب14-فروش توليدات كانون15-نقشه سايتب:رويكردشكلي بخش هاي مختلف مركزدر اين رويكردخدمات وبخش هاي مختلف مركزبراساس قابل وشكل اجرا؛دسته بندي مي شود:-خواندني ها شامل:1-1-سالن مطالعه2-1-بخش كودك3-1-بخش نوجوان4-1-بخش مقالات نوجوان-ديدني ها(نمايش فيلم ، تئاتر، اسلايدو. . )3-شنيدني ها(شعرخواني، قصه گويي و. . )4-آموختني ها(كارگاه هاي آموزشي وهنري و. . . )5-دانستني ها(معرفي هاي سرزمين ايام ووقايع و. . )                                      زمان بهره برداري اين سايت راچه مدت زماني پيش بيني مي كنيد؟تلاش شده كه فازاول راه اندازي سايت در آينده اي بسيار نزديك به بهره برداري برسد.ان شاالله در ماه هاي آينده اين اتفاق بزرگ محقق خواهدشد.                                                                         باتوجه به تازه بودن اين پروژه؛براي راه اندازي اين سايت با چه مشكلاتي روبروبوده ايد؟البته هركارتازه اي براي باراول داراي مشكلاتي مي باشد كه تلاش ودقت بيش تري رامي طلبد.دراين پروژه دروهله ي اول توجيه مسوولين مربوط براي دريافت مجوزمدت هاطول كشيد،سپس تهيه شيوه نامه واساس نامه كه مي بايست منطبق برفعاليت هاي كانون باشدكه انجام شد.امادراجراكمبود نيروي تخصصي دركانون وعدم اطمينان ازبه كارگيري نيروهاي خارج ازكانون؛مشكل بزرگي است كه الحمدلله باحضوردوهم كارمحترم آقايان؛حاتمي وعظيمي پور فعلامشكل حل شده است.                                                         كارمقدمات وعملياتي اين مركزبه كجارسيده است؟بعداراستقراراين عزيزان درهماهنگي امور استان ها وتهيه تجهيزات وامكانات مورد نيازبرنامه هاي تئوري وسياست گذاري هاي لازم انجام گرفته وارتباط اوليه بانيروهاي كيفي ازجمله كارشناسان معاونت فرهنگي وديگرعزيزان كه نقش محتوايي بايدداشته باشند،گرفته شده بقيه مسايل نيز دردست اقدام است.                                                     ساختارسازماني اين مركزچگونه است؟براي ساختار مديريتي اين مركزچارتي پيش بيني كرده ايم كه مجموعه اي هم كاران مربيان وكارشناسان فرهنگي هنري ادبي با توان مندي هاي وقابليت هاي ويژه وخاص دراين زمينه به هم كاري دعوت كرده ايم.                              راه اندازي اين مركز چه ضروريتي دارد؟ به دلايل زير:1-محدويت هاي موجوددرمراكزفرهنگي هنري ثابت براي ارائه خدمات فرهنگي ازلحاظ زماني ومكاني2-كاهش هزينه هاي هنگفت اداره مراكز ثابت فرهنكي هنري3-اجراي سياست هاي دولت دربخش گسترش خذمات الكترونيك4-پوشش دادن خدمات كانون براي عموم كودكان ونوجوانان درداخل كشوروسراسرجهان5-هم گامي بادانش ووتكنولوژي روز درعرصه خدمات فرهنگي هنري 6-استفاده از تجربه هاي اندوخته شده كانون وگسترس آن در سطح ساير موسسات فرهنگي7-ايجاد زمينه آشنايي براي كودكان ونوجوانان سراسر جهان باجاذبه هاي فرهنگي تاريخي وطبيعي ايران زمين                                                                                 آيادرخصوص راه اندازي اين مركز،مواردمشابه ديگرنيزدرايران وجوددارد؟ مركزي كه باداشتن تمام اين شرايط در ايران براي مخاطبان كودك ونوجوانان داخل كشور وسراسر جهان با قابليت هاي وتوان مندي هاي كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان باشد هنوز راه انداري وتاسيس نشده است.اين مركز  اولين مركز فرهنگي هنري مجازي درايران است كه توسط كانون ومربيان وكارشناسان آن راه انداري شده است. البته دراستانها ازجمله استان كرمانشاه وخراسان رضوي كارهاي مشابهي دراندازه هاي كوچك تر انجام گرفته است.           مكان حقيقي اين مركزكجاست؟باتوجه به نقل وانتقالاتي كه درمجموعه ي معاونت فرهنگ كانون درشرف انجام است مكان حقيقي مركزمجازي به زودي مشخص واعلام خواهد شد. اما هم كاران مادرمركز شماره ي 3كارهاي عملياتي مركز راشروع كرده اندوكارتاحدقابل قبول پيش رفته است.                                                                                حرف پاياني؟واميدوارم اين حركت بتوانددرراستاي اهداف كانون وبا استفاده از امكانات روز وفن آوري؛فرصت مناسبي رابراي كودكان ونوجوانان ايراني وسراسركشورهاي جهان درجهت تبيين سياست هاوارزش هاي نظام جمهوري اسلامي ايجادنمايد                                           باتشكرازحضورشمادراين گفت وگو

نوشته شده در شنبه نوزدهم مرداد 1387ساعت 19:40 توسط زهرا حسن آبادی|

آقای مرتضی حاتمی مسوول مرکز ومدیر وب لاگ جهت راه اندازی وانجام فعالیت های مربوط به مرکز فرهنگی هنری مجازی درماموریتی چندماهه درتهران به سر می برد.

مرکز فرهنگی هنری مجازی اولین مرکز مجازی در ایران است که زیرنظر مستقیم جناب آقای اسدبیگی معاون محترم فرهنگی کانون کشورمراحل مقدمات وعملیات راسپری می کند.پیش بینی شده تمام فعالیت هاوبرنامه های فرهنگی هنری ادبی جاری مراکز ثابت برای کودکان ونوجوانان ایرانی وفارسی زبان سراسرجهان دراین سایت ارائه شود.

مرکز فرهنگی هنری مجازی از نظر اعتباروجای گاه تاثیرگذارکانون درایران وجهان ازاهمیت فوق العاده ای برخوردار است واتفاقی بزرگ دردولت الکترونیک جمهوری اسلای ایران به شمار می آید.هماهنگی وهم کاری تمام معاونت هامدیریت ها وبخش های کانون بااین سایت ونظارت برآن ازمسایل مهم وقابل تحلیل وبررسی است.

به زودی این سایت به بهره برداری خواهدرسیدواخبار تازه ترمتعاقبن منعکس خواهد شد.

نوشته شده در یکشنبه شانزدهم تیر 1387ساعت 20:24 توسط زهرا حسن آبادی|

وب لاگ مرکزفرهنگی هنری صحنه درتاریخ ۲۵خردادماه امسال وارد سومین سال فعالیت مستمروبروزخود شد.این وب لاگ که پس از وب لاگ مرکز هرسین دومین وب لاگ مراکز فرهنگی هنری کانون کشور بوده  به رویه ی فرهنگی ،هنری،ادبی وخبری بروزمی شود باهدف حضورجدی درعرصه ی اطلاع رسانی به موقع وسریع دنیای مجازی تبادل ارتباط وتعامل رسانه ای وهم گام شدن بادنیای مدرن و...پابه این عرصه گذاشت.

این وب لاگ به گفته ی بسیاری از کاربران حرفه ای ومنصف،ازاطلاع رسانی سریع،به موقع وصادقانه ای برخورداربوده است.لازم به یادآوری ست که میزان ارسال وانعکاس خبردر وب لاگ مرکزصحنه روزانه بیش از3خبر بوده است که این اتفاق درنوع خودکم نظیراست.ارسال گزارش های متنوع ومصور،پاسخ گویی به نظرات کاربران،تبادل لینک بادیگران وپای بندی به اصول حقیقی دنیای مجازی،وب لاگ مرکزصحنه رادرجای گاه وپای گاهی قابل اعتناومعتبرقرارداده است.

در ورودسومین سال فعالیت وب لاگ نزدیک به800 فقره مطلب درقالب خبر ،گزارش،مصاحبه و...در این وبلاگ منتشرومنعکس شده است.

جاداردکه از حمایت های ارزنده مدیر سابق کانون استان ومعاون محترم کانون کشورجناب آقای اسدبیگی سرپرست محترم کانون استان جناب آقای موزونی کارشناس محترم فرهنگی مرکز سرکارخانم مکری خانم مظفری مدیروب لاگ مرکز سنقر،آقای حکمتی مدیر وب لاگ مجتمع،خانم موسی زاده مدیروب لاگ مرکز هرسین،خانم افشاری مدیروب لاگ مرکر قصر شیرین وسایر هم کاران وکارشناسان ادبی فرهنگی هنری وروابط عمومی ومربیان که نسبت به این وب لاگ لطف وعنایت داشته اند صمیمانه وازته دل سپاس گزاری کنم.

لازم به ذکر است که هم کارخوب مرکز خانم حسن آبادی -مدیر وب لاگ پرژین-درمدتی که در ماموریت کاری به سر می برم زحمات به روزرسانی وب لاگ به عهده ی ایشان است که از ایشان صمیمانه تشکر می کنم.

بااحترام:  مرتضی حاتمی

مسوول مرکز صحنه ومدیر وب لاگ

 

نوشته شده در یکشنبه شانزدهم تیر 1387ساعت 20:7 توسط زهرا حسن آبادی|

كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان

سلام

به وبلاگ بچه هاي شهر گيلاس و تنبور خوش آمديد.

+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و پنجم خرداد 1385ساعت 20:49 توسط مرتضی حاتمی | آرشیو نظرات
 
 
اولین مطلب ارسالی به وب لاگ مرکز صحنه
 
نوشته شده در یکشنبه شانزدهم تیر 1387ساعت 19:18 توسط زهرا حسن آبادی|

جورچين(پازل)ي از تصوير حضرت امام خميني(ره)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم خرداد 1387ساعت 18:40 توسط زهرا حسن آبادی|

نمایی از آبشار زیبای دربند صحنه

عکس از: وب لاگ شهرستان صحنه(نگین استان کرمانشاه)

نوشته شده در شنبه یازدهم خرداد 1387ساعت 19:0 توسط زهرا حسن آبادی|

در آستانه نوزدهمين سال ارتحال امام خميني(ره)
كودكان در مسابقه اينترنتي روح‌ا... شركت مي‌كنند
جورچين(پازل)ي از تصوير حضرت امام خميني(ره)

كودكان و نوجوانان ايراني در مسابقه‌اي اينترنتي شركت مي‌كنند تا با شخصيت و زندگي حضرت امام خميني‌(ره) بنيان‌گذار جمهوري اسلامي بيشتر آشنا شوند.

          به گزارش روابط عمومي كانون، اين مسابقه در آستانه نوزدهمين سالگرد ارتحال رهبر كبير انقلاب با طرح 14 سؤال چهار گزينه‌اي، بخش‌هايي از زندگي امام راحل(ره) را مورد پرسش و توجه قرار داده است.

          تولد، خانواده، مبارزات انقلابي، تبعيد، آثار مكتوب و سخنان ايشان از جمله فرازها و بخش‌هايي است كه مسابقه روح‌ا... به طرح پرسش از آن پرداخته است.

          اين مسابقه از روز 8 خرداد در بخش مسابقه پايگاه اطلاع‌رساني كانون به نشاني www.kanoonparvaresh.com آغاز شده است و تا روز 4 تير همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خميني(ره) ادامه خواهد يافت.

          كاربران اينترنت با مراجعه به اين بخش و انتخاب مسابقه روح‌ا... ، تنها 20 دقيقه فرصت دارند به سؤال‌هاي اين رقابت اينترنتي پاسخ دهند.

          سؤال‌هاي اين مسابقه از فرهنگ‌نامه انقلاب اسلامي نوشته مرجان فولادوند طرح شده است.

          پس از پايان مهلت تعيين شده به شماري از برگزيدگان جوايزي اهدا خواهد شد.

          گفتني است در حال حاضر علاوه بر مسابقه روح‌ا... شش مسابقه ديگر با عنوان‌هاي «زندگي شيرين»، «فيروزه اسلام»، «فلك ‌الافلاك»، «خوزستان سرزمين آفتاب 1»، «آبشار كمر دوغ» و «پيروزي سبز» نيز امكان شركت كاربران را در بخش مسابقه پايگاه اطلاع‌رساني كانون فراهم مي‌كند.

                              به نقل از سایت مرکزی کانون

نوشته شده در شنبه یازدهم خرداد 1387ساعت 18:52 توسط زهرا حسن آبادی|

روزپنج شنبه نهم خردادماه آخرین جلسه ی حضور اعضای پیش دبستانی بود.قرار است پس از ایام فاطمیه برنامه وجشن فارغ التحصیلی اعضای پیش دبستانی برگزار شود.

نوشته شده در شنبه یازدهم خرداد 1387ساعت 18:19 توسط زهرا حسن آبادی|

فردا یک شنبه یازدهم خرداد جلسه ی حوزه ای کانون استان در محل فرهنگ سرای کودک برگزار خواهد شد.

هم کاران مرکز در خصوص برنامه ها وفعالیت های تابستان  وپیش بینی برنامه ها بحث وتبادل نظر خواهندداشت.

محوربرنامه های مرکز برمبنای معرفی شهرستان صحنه پیش بینی شده است.

نوشته شده در شنبه یازدهم خرداد 1387ساعت 18:15 توسط زهرا حسن آبادی|

سلام...

منتظر خبرهای داغ وشنیدنی باشید...

من تهران هستم...

حالم هم خوب است...

نوشته شده در جمعه دهم خرداد 1387ساعت 13:59 توسط زهرا حسن آبادی|

     مصاحبه ی مرتضی حاتمی مسوول مرکز بااستادقربانعلی اجلی خوش نویس صاحب سبک معاصروابداع کننده شیوه ی((گلگشت))درآخرین شماره ی خبرنامه ی کانون دردوصفحه

     وباتیتر

        هنرموهبت الهی است

                            به چاپ رسید.

نوشته شده در چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 14:46 توسط زهرا حسن آبادی|

    به احترام علی دهباشی وبخارایش عنوان مطلبی ازمرتضی حاتمی مسوول مرکز درمعرفی مجله ی فرهنگی هنری بخارا وتوصیفی کوتاه ازتلاش هاوفعالیت های مدیروسردبیرآن علی دهباشی درروزنامه ی باختر(چاپ کرمانشاه)به شماره ی 1239روزشنبه 28اردی بهشت درصفحه ی ادبی سپیدارکه توسط شاعروکارشناس محترم فرهنگی کانون استان آقای رضا حساس مدیریت می شود به چاپ رسید.

نوشته شده در چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 14:44 توسط زهرا حسن آبادی|

        درمجموع آمارعضویت اعضای مراکزاستان که به تازگی ازسوی واحدکارشناسی منتشر واعلام شده مرکزفرهنگی هنری صحنه درمیان 29مرکزرتبه ی 4رابه دست آورد.لازم به ذکراست که مرکزسنقررتبه ی اول استان رادراین زمینه کسب کرد.

      که به هم کاران خوب وپرتلاش این مرکزتبریک می گوییم.

نوشته شده در چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 14:42 توسط زهرا حسن آبادی|

گزارش سومین جشن بزرگ کتاب مرکز صحنه درویژه نامه ی کتاب وکتاب خوانی روابط عمومی کانون مرکزی به چاپ رسید.

نوشته شده در چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 14:40 توسط زهرا حسن آبادی|

  کتاب ازنگاه شاعران ونویسندگان عنوان مطلبی ازمرتضی حاتمی است که درویژه نامه ی یارمهربان(ویژه ی هفته ی کتاب وکتاب خوانی آبان ماه)در4صفحه به چاپ رسیده است.

نوشته شده در چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 14:37 توسط زهرا حسن آبادی|

       آقای حاتمی وخانم حسن آبادی هم کاران مرکز دردوره ی آموزش ضمن خدمت نمایش نامه نویسی ونمایش عروسکی ازتاریخ 29/2تا31/2/87درمحل فرهنگ سرای کودک ونوجوان شهرکرمانشاه به مدت 24ساعت شرکت کردند.استاداین دوره جناب آقای حسن دادشکرازاساتیدبرجسته وتوان مند این عرصه بودند.

نوشته شده در چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 14:34 توسط زهرا حسن آبادی|

ليموها عنوان وب لاگ مركز فرهنگي هنري قصرشيرين است كه به تازه گي توسط هم كار گرامي سركارخانم افشاري بروز رساني مي شود.

ضمن تبريك صميمانه به ايشان وهمه ي هم كاران محترم براي شان آرزوي توفيق الهي داريم.

سلام به قصرشيرين
سلام به ديار وسرزمين نخل هاي بي سر...
وسلام به همه ي كودكان ونوجوانان خوب وفعال اين ديار كه عطر نفس هاشان لبريز از عطر ليمو وكلام شان شيرين تر ازخرماست...
اين وب لاگ درزمينه هاي فرهنگي هنري ادبي وخبري بروزرساني مي شود.

 

نوشته شده در یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1387ساعت 19:57 توسط زهرا حسن آبادی|

آقای یزدان صفربخش هم کارخدمات مرکزروزجمعه درآزمون خوش نویسی مرحله ی خوش امتحان خواهدداد.ایشان مراحل مقدماتی ومتوسط رادرآزمون های قبلی قبول شده بودند.برای این هم کار هنرمندآرزوی موفقیت داریم.

نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1387ساعت 14:32 توسط زهرا حسن آبادی|

        جلسه ی شورای فرهنگی مرکزباحضورآقایان حاتمی وصفربخش وخانم ها حسن آبادی وتیموری درساعت 30/13برگزار شد.درابتدای جلسه حاتمی محورجلسه را(طبق اعلام قبلی)پیش بینی برنامه های تابستانی اعلام نمود.برنامه های جاری مرکزدرتابستان فضاسازی برگزاری جشن فارغ التحصیلی اعضای پیش دبستانی شورای نظام پیش نهادات نمایش عروسکی پی گیری برنامه هاوکلاس های ویژه تابستانی نیروی کمکی تابستان صرفه جویی درمصرف ملزومات ووسایل تدوین برنامه هاوجشن های مناسبتی نیز بحث وگفتگوشد.آقای صفربخش درخصوص راه اندازی فروش گاه وبوفه ی مرکز پیش نهاداتی ارائه دادکه مورد قبول قرار گرفت.خانم حسن آبادی درخصوص نمایش عروسکی هم چند پیش نهاد ارائه داد.خانم تیموری درباره ی کلاس های ویژه صحبت کرد.درادامه خانم مکری کارشناس فرهنگی کانون استان در جلسه حضور پیداکردندوراهنمایی هایی ارائه دادند.

 

نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1387ساعت 14:26 توسط زهرا حسن آبادی|

جلسه ی شورای فرهنگی مرکزفردادوشنبه بیست وسوم اردی بهشت ماه باموضوع ارائه ی پیش بینی فعالیت هاوبرنامه های فرهنگی ادبی هنری واداری در6ماه اول سال(فعالیت های تابستانی) درساعت 30/13تا16برگزارخواهدشد.

دراین جلسه؛کلیه ی هم کاران(مسوول مرکز مربیان فرهنگی،هنری وخدمات مرکز)به ارائه ی طرح هاوبرنامه های خود در تابستان خواهند پرداخت.

گفتنی است که موضوع ومحورفعالیت های مرکزصحنه معرفی این شهرستان درتمام جنبه ها(فرهنگی،تاریخی،ادبی،اجتماعی،اقتصادی مردم شناسی و... )می باشد.

نوشته شده در یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1387ساعت 15:18 توسط زهرا حسن آبادی|

امروزآقای محمدحسین دهدارمسوول روابط عمومی فرمانداری شهرستان صحنه باحضور درمرکز درخصوص برنامه های جاری مرکز ونیزبرنامه ی روزجهانی ارتباطات،باهم کاران مشورت وهم فکری نمودند.

آقای دهدارازروابط عمومی های فعال  وپرکاراستان به شمار می روند.

نوشته شده در یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1387ساعت 15:13 توسط زهرا حسن آبادی|

روزچهارشنبه 18/2/87اولین جلسه ی شورای نظام پیش نهادات کانون استان درمحل دفتر مدیریت باحضورآقایان؛موزونی سرپرست کانون استان،حساس کارشناس فرهنگی وحاتمی مسوول مرکزوخانم گلشن پوردبیر شوراوکارشناس فرهنگی درساعت45/8صبح برگزارشد.دراین جلسه ابتداآقای موزونی درخصوص اهمیت این شوراوتاثیرگذاری مهم آن برروندبهبود فعالیت های جاری مراکزفرهنگی کانون،سازمان هاوادارات نکات مهمی رابیان نمودند.

    سپس خانم گلشن پورگزارشی ازفعالیت هاوبرنامه های شورادرسال گذشته ونیز اشاره به دستورالعمل های مصوب معاونت محترم فرهنگی وجدول ونمودار فعالیت استان ها دراین زمینه ارائه دادند.

حاتمی وحساس نیزدراین جلسه به ارائه دیدگاه های ونظرات خودپرداختند.این جلسه درساعت 10به پایان رسید.

 

نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت 1387ساعت 14:49 توسط زهرا حسن آبادی|

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هزار عنوان کتاب در نمایشگاه بین‌المللی تهران

          بیش از هزار عنوان از کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است.

          به گزارش روابط عمومي كانون‌، در میان کتاب‌های جدید کانون 120 عنوان کتاب چاپ اول و130 عنوان کتاب تجدید چاپی قرار دارد.

          در عین حال غرفه کانون در سالن ناشران کودک و نوجوان نزدیک به 500 عنوان سرگرمی و لوح فشرده عرضه کرده است.

          از جمله شاخص‌ترین این آثار مجموعه 12 جلدی «قصه‌هاي مولانا» است که به مناسبت سال مولانا منتشر و برای اولین بار در نمایشگاه ارایه شده است.

          مجموعه «هنر مرثیه‌خوانی» نیز از دیگر آثاری است که در غرفه کانون برای علاقه‌مندان به آشنایی با اشعار مرثیه‌ها و موسیقی مراثی در قالبی نفیس عرضه شده است.

          کارشناسان انتشارات کانون و تعدادی از نویسنده‌ها و شاعران صاحب نام حوزه کودک نیز هر روز به سؤالهای بازدید کنندگان پاسخ می‌دهند.

          بر اساس این گزارش، کانون همچنین در سالن ناشران عمومی، بازار جهانی کتاب و سالن وزارت آموزش و پرورش غرفه‌های دیگری را بر پا کرده است.

          بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا روز 22 اردیبهشت در محل مصلای امام خمینی(ره) تهران به کار خود ادامه می‌دهد.

                           به نقل از سایت مرکزی کانون

نوشته شده در دوشنبه شانزدهم اردیبهشت 1387ساعت 14:54 توسط زهرا حسن آبادی|


آخرين مطالب
» جشن بزرگ انقلاب با همکاری دبستان شهید ترکاشوند
» سلام بهمن سر بلند. سلام لاله های سرخ ...
» نونهالان حسینی در صحنه
»
» بگذار کودک بمانم...
» دیدار با دکتر عباس آبادی فرماندار صحنه
» فروغ در کانون
» روز جهانی کودک در صحنه
» جهاد دیروز ، جهاد امروز(هفته ی دفاع مقدس)
» آثار سفال اعضا( این هفته باران حیدری)
Design By : Pars Skin